Paulini Wrocław

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Przewodnikiem grupy 2 jest o. Marcin Wirkowski.

Grupa 2 początkowo nosiła nazwę „biblijnej” i prowadzona była przez diecezjalnych kapłanów.

Były przewodnik o. Maksymilian Stępień wspomina, jak w 1999 r. po raz pierwszy, z kilkoma współbraćmi, wyruszył w drogę z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską, jak poszedł potem do „Orzecha” i powiedział, że my Paulini, też chcielibyśmy mieć naszą grupę. Po pewnym czasie otrzymaliśmy zgodę. Napełniło to nasze serca radością, gdyż mogliśmy i w tym wymiarze, realizować nasz pauliński charyzmat. Bowiem, z każdego miejsca Polski, prowadzimy pielgrzymów na Jasną Górę, do naszej Matki i Królowej. Cieszymy się, że również z Wrocławia.

Ojciec Maksymilian, od lat, z przerwami, pełnił funkcję przewodnika grupy 2 – która z czasem przestała nosić nazwę „biblijna”, a stała się po prostu „paulińską”. Dziś liczy 110-130 osób. Choć jest w tym gronie również młodzież, jej trzon stanowią ludzie dorośli; więcej tu modlitwy, mniej śpiewu, grupa należy do bardziej wyciszonych. – Idą w niej ludzie, którzy chcą naprawdę pogłębić ducha wiary, szukają „czegoś więcej”. Dla grupy charakterystyczne jest rozmodlenie i maryjność. Za jej patronkę obraliśmy Matkę Bożą Jasnogórską – do której w czasie wędrówki odmawiamy nowennę, z dodatkowymi modlitwami i konferencjami – Jestem „zawodowym”, maryjnym paulinem, mówi
o. Maksymalian, nie wyobrażam więc sobie by było inaczej – trzymamy się mocno Matki Bożej. Kilka lat temu przeżywaliśmy oddanie się Maryi w „niewolę miłości”. Ufam, że ta miłość do Matki Najświętszej, będzie się tylko potęgować i wzmacniać.

O. Marcin Sylwan Wirkowski, nowy przewodnik, to człowiek o sercu misjonarza. Zawsze chciał gdzieś jechać, by głosić Chrystusa. On znowu, miłość do Matki Maryi, wyssał z mlekiem swojej rodzonej matki. I jak mówi, Jej zawdzięcza swoje życie. W dzieciństwie mając 5 lat obiecał Maryi, że będzie Jej kapłanem. Wiele lat spędził w byłym Związku Sowieckim; był 8 lat na Ukrainie, gdzie posługiwał między innymi żołnierzom na Donbasie, tam w 2007 roku, po raz pierwszy organizował Pielgrzymkę z Doniecka do Mariupola, gdzie była kaplica, a potem klasztor Paulinów i Ikona Matki Bożej Jasnogórskiej. Był też 6 lat na Łotwie, gdzie organizował 18 dniową Pielgrzymkę do Matki Bożej, w narodowym Sanktuarium w Aglonie, i jak mówi; zawsze pielgrzymował do Maryi i z Maryją.

Nowy przewodnik, o. Marcin ufa Maryi, bo jak mówi, kiedyś w nowicjacie po oddaniu się Jej w Niewolę Miłości usłyszał w sercu słowa: "ufaj Maryi, bo Ja, Jej zaufałem".

Bądź na bieżąco dołączając do grupy facebookowej → Paulińska Dwójeczka