Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 25 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 25 Niedzielę Zwykłą
 1. Dziękujemy Panu Bogu przez Maryję, za możliwość spotkania się całej naszej Archidiecezji Wrocławskiej w Jej domu na Jasnej Górze. Za możliwość wspólnej całonocnej modlitwy i zawierzenia Maryi lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku.
 2. Dzisiejszej niedzieli w  mieście Wrocławiu i na Dolnym Śląsku obchodzimy smutną – bo 21 – rocznicę powodzi, której doświadczyliśmy jako mieszkańcy. Ten fakt, stał się dla nas okazją,  by tradycyjnie już, wyruszyć w  PROCESJI  DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNEJ Z RELIKWIMI ŚW. STANISŁAWA i ŚW. DOROTY ulicami miasta Wrocławia.Tegoroczna procesjarozpocznie się w bazylice św. Elżbiety /kościół garnizonowy/ o godz. 16.00,a zakończy Uroczystą Eucharystią w kościele św. Doroty i Stanisława, przy ul. Świdnickiej. Chcemy przez tę procesję w duchu wiary i nadziei, wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za uratowanie nas od strasznych kataklizmów oraz   prosić, by Dobry Bóg, je od nas oddalał i od nich zachował. W tym roku będziemy w szczególny sposób łączyć się w naszej modlitwie, z naszymi rodakami, których dotknęła klęska suszy. Serdecznie na tę modlitwę wszystkich zapraszamy.
 3. Pragniemy przypomnieć, że każdego tygodnia Msze św. niedzielne, będą miały inny charakter:
  • w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 - Msza św. z chrztemdzieci z małżeństw sakramentalnych;
  • w drugą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 13.30 w intencjach chorych przygotowywana przez Koinonię - Jan Chrzciciel;
  • w trzecią niedzielę w intencji Rodziny Różańcowej;
  • a w czwartą niedzielę o godz. 10.30, modlimy się  wraz ze wspólnotą  Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie,w intencjach rodzin.
   Serdecznie zapraszamy.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • w czwartek – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapł.
  • w piątek – wsp. – św. Wacława, męcz.
  • w sobotę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Polecamy się Ich opiece, szczególnie prosimy o pomoc św. Michała, zwyciężającego  złego ducha.
 5. W przyszłą sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i nie tylko na modlitwę różańcową o godz. 10.30 zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Pragniemy zaprosić wszystkich do inicjatywy wiernych w świecie jak również w Polsce, by za wstawiennictwem Maryi i św. o. Pio modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące.Wszystkich chętnych do tej modlitwy, zapraszamy do odmówienia jednej części różańca za dusze zmarłe swoich bliskich, dzisiaj do godziny 21.37. Inicjatywa ta zrodziła się w związku z jubileuszem 100 - lecia otrzymanie przez św. o. Pio stygmatów i 50 rocznicy Jego odejścia do wieczności. Dlatego też, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. za dusz w czyśćcu cierpiące odmówimy jedną tajemnice różańca. Modlimy się za zmarłych naszych parafian, których odwołał do siebie w ostatnim czasie
 7. W przyszłą niedzielę tj. 30 września o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z okazji 5 – lecia działalności naszego chóru parafialnego „Vita Nowa”.Bezpośrednio po tej odbędzie się koncert, podczas którego będziemy mogli usłyszeć znane i mniej znane utwory dawnych i współczesnych kompozytorów.
 8. Są jeszcze miejsca na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w związku z obchodami uroczystości ku czci Matki Bożej Różańcowej  7 września. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii, najpóźniej do 30 września br. Koszt 50 zł.