Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą
 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek (w czwartek i w sobotę będzie zamknięta z powodu urlopów).
 2. Najbliższy wtorek - 14 sierpnia, to dzień imienin naszego współbrata – ojca Maksymiliana Stępnia, podprzeora klasztoru i pełniącego funkcję egzorcysty w naszej archidiecezji. Uroczysta Msza św. i w intencji drogiego solenizanta o godz. 7.00. Tego dnia będziemy, niestety,  łączyli się z Nim tylko duchowo, albowiem będzie on w tym czasie, w trakcie pielgrzymki do jednego z Maryjnych sanktuariów. Już dzisiaj, Ojca Maksymiliana polecamy naszym modlitwom wypraszając Mu potrzebne dary i łaski w Jego posłudze kapłańskiej i duszpasterskiej.
 3. 15 sierpnia uroczystość WNIEBOWZIECIA  N.M.P. Gromadzi ona min. rzesze pielgrzymów, którzy przybywają na Jasną Górę z różnych stron naszego kraju i zagranicy,  by przez Maryję, dziękować Bogu za wielkie dary, Jego dobroci.  My również jesteśmy wdzięczni Bogu,   za tych którzy podjęli trud pielgrzymowania w ramach XXXVIII Pieszej  Pielgrzymki Wrocławskiej i tych którzy, ich duchowo wspierali w naszym Sanktuarium.
 4. W Uroczystość N.M.P. porządek Mszy świętych niedzielny.  Poświęcenie ziół przed zakończeniem każdej Mszy świętej. Informujemy i prosimy jednocześnie, aby we wiązanki z kwiatów i ziół na poświęcenie, zaopatrzyć się indywidualnie, gdyż nie będą - jak bywało to tradycją lat ubiegłych - przygotowywane przez Komisję Charytatywną.
 5. Od najbliższego piątku - 17 sierpnia, jak już informowaliśmy wcześniej rozpoczynamy nowennę, przez którą chcemy przygotować nasze serca na kolejne wydarzenie jakim będzie Uroczystość N.MP Jasnogórskiej , szczególnej Patronki naszego Sanktuarium.  Przez kolejnych 9 dni zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła i nie tylko. Nowenna będzie miała miejsce codziennie, o godz. 17.30 a po niej, na Mszy św. zechcemy poprzez rozważania, przyjrzeć się bliżej pięknu i głębi wizerunkowi Madonny z Jasnej Góry.  Przez nasze uczestnictwo w nowennie pragniemy, wyrazić  szczególną wdzięczność Bogu za dar  obecności Maryi w tym miejscu i w tej świątynni.
 6. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich, na uroczystości odpustowe dnia 26 sierpnia ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. Ponieważ 26.08 przypada w tym roku w niedzielę,  uroczystą Mszę św. o godz. 10.30 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi, - nasz współbrat  ojciec Paweł Subik, pracujący obecnie w naszym klasztorze w Brdowie /diec. Włocławska/
 7. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – wsp. św. Maksymiliana, Marii Kolbego, kpł i męcz.
  • w środę – Urocz. Wniebowzięcia N.M.P
  • w piątek – wsp. św. Jacka, kpł.
 8. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej informuje, o rozpoczęciu zapisów na kolejną edycję kursu. Rozpoczęcie XII edycji kursu zaplanowano na niedzielę 23.09 2018 o godz. 17.30, a zakończenie 16.12.2018. Przygotowania będą prowadzone w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4. Bliższe informację o działaniu ośrodka dostępne są na stronach internetowych Archidiecezji i jej centrum Duszpasterskiego.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Iwona Zakrzewska i Urszula Malicka. Módlmy się za nich oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek