Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. W związku z tym, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz.18.00. Składamyserdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w tym dniu przeznaczamy jak zawsze na różnego rodzaju prace związane z renowacją wnętrza naszej świątyni.
   O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory, w czasie których modlimy się szczególnie, za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, i pielgrzymów duchowych.
 2. Jutro tj. 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Jest również dzień, w którym rusza po raz 307 Piesza Pielgrzymka Warszawska. Wraz z nią ruszają na pielgrzymkowy szlak kolejni dwaj ojcowie o. Waldemar i o. Jakub. Chcemy trwać w duchowej i modlitewnej łączności z nimi i pozostałymi pielgrzymami zmierzającymi z różnych stron naszej Ojczyzny, na Jasną Górę.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu podjęli trud, abstynencji od alkoholu.Niech wszystkim udzieli Bóg łaski wytrwałości, w tym pięknym postanowieniu.
 4. Moi kochani, mocą decyzji Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego zakonu,  z  dn. 20.08 br. kończą swoją posługę w naszej parafii o. Michał Strojecki, który zostaje oddelegowany do pracy w naszym klasztorze w Ravennie we Włoszech   i o. Grzegorz Libuda, który zostaje oddelegowany do pracy w naszym klasztorze w Łukęcinie.
  Z całego serca dziękujemy Im, za wszelkie dobro, jakie wnieśli swoją pracą do naszej parafii i klasztoru, i życzymy, aby Ich posługa przyniosła jak najpiękniejsze owoce w  nowych miejscach do których, zostali posłani.
  Pożegnanie o. Michała będzie miało miejsce w najbliższą niedziele tj. 12.08 na Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast o. Grzegorza pożegnamy 15.08 również na Mszy św. o godz. 10.30. 
 5. Już dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia podczas której UROCZYSTĄ EUCHARYSTIĘo godz. 10.30 sprawował będzie i słowo Boże wygłosi – o. Paweł Subik, nasz współbrat, który posługuje w klasztorze w Brdowie diec. Włocławska
  Uroczystość Matki Bożej poprzedzona będzie - jak stało się to już pewną tradycją, 9- dniową nowenną o godz. 17.30. Początek nowenny 17 sierpnia.Już dzisiaj na te wydarzenia serdecznie zapraszamy
 6. Kalendarz Liturgiczny:
  •  w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
  • we wtorek - w Archidiecezji wrocławskiej – wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego
  • w środę – wsp. św. Dominika, kpł.
  • w czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża(Edyty Stein), dziew. i męcz. Patronki Europy
  • w piątek – wsp. św. Wawrzyńca, dk. i męcz.
  • w sobotę – wsp. św. Klary, dziew.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom sprzątającym naszą świątynię w każdy piątek.Niech Jezus przez Maryję wynagrodzi Wam, ten gest troski  o Dom Boży, swoja przemożna łaską.
 8. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu:śp. Grażynę Skiba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…