Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.30. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. Przypominamy, że odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną dopiero we wrześniu.
  W sobotęo godz. 10.30 w naszym Sanktuarium zgromadzą się czciciele Niepokalanego Serca Maryi. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy modlitwą różańcową w duchu przebłagania Niepolanego Serca Maryi. Po niej Eucharystia w intencji wynagradzającej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • wtorek– wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • środa– wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, kapłana i doktora Kościoła
  • od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego).
  • sobota– wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana
 3. Już w najbliższy czwartek 2 sierpnia z Wrocławia na Jasną Górę wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy wśrodę1 sierpniana Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie organizacyjne grupy II. Osoby, które nie mogą pójść na pątniczy szlak będą mogły wzorem lat ubiegłych pielgrzymować duchowo. Każdego dnia będziemy trwać w duchowej łączności z pielgrzymami, zwłaszcza podczas wieczornej modlitwy różańcowej oraz Mszy świętej.
 4. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…