Paulini Wrocław

Boże Narodzenie 25 grudnia OGŁOSZENIA

Boże Narodzenie 25 grudnia OGŁOSZENIA

1.  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory o godz. 17.30.

2. Rozpoczynamy przeżywanie Oktawy Bożego Narodzenia. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – święto św. Szczepana, Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na wsparcie Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu
we wtorek - święto św. Jana Apostoła, i Ewangelisty
w środę - święto Świętych Młodzianków, męczenników
w piątek – święto, Najświętszej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa
w sobotę – wsp. św. Sylwestra
 
3. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i po niej modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. W każdą czwartą środę miesiąca w naszym sanktuarium z Maryją zawierzać będziemy Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości.
 
4. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę. O godz. 24.00 Eucharystia.
 
5. Najbliższa sobota to ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na modlitwę różańcową. Rozpocznie się o godz. 9.00 i zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok, a po nim na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00.
W noc sylwestrową zapraszamy na Noworoczną Mszę o godz. 24.00. Poprzedzi Ją dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 22.00.
 
6. W najbliższą niedzielę - 1 stycznia zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30.
Z racji, że jest to I niedziela miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 18.00.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwości korzystania z sakramentu pojednania w tym tygodniu tylko w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 15.00 do 18.00.
 
8. W ramach wizyty duszpasterskiej 3 stycznia udamy się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
 
Plan kolędy przedstawia się następująco:
 
we wtorek 3 stycznia – ul. Sikorskiego, Sokolnicza, Kaczmarskiego, Św. Antoniego, Nowy Świat, Jana Pawła II, Św. Mikołaja
w środę 4 stycznia – ul. Robotnicza, Góralska, Orląt Lwowskich, Braniborska, Podwale, Zelwerowicza 
w czwartek 5 stycznia – ul. Strzegomska, Bolesławiecka, Włodkowica, Ruska
w sobotę 7 stycznia – ul. Dobra, Legnicka, Nabycińska, Cieszyńskiego, Św. Barbary, Złotoryjska


We wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00, w sobotę od godz. 15.00.
 
Osoby, które chciałyby przyjąć kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub mailowo.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy w naszym sanktuarium swoją pracą i poświęceniem ubogacili nasze przeżycie Bożego Narodzenia. Niech wcielony Bóg wynagrodzi Wam w swoim miłosierdziu.
 
Niech najbliższy czas dla wszystkich drogich Parafian i Gości będzie pełen Bożego błogosławieństwa i miłości, którą̨ przynosi Boży Syn w serce każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłużają się̨ na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.