Paulini Wrocław

Uroczystość Chrystusa Króla 20 listopada OGŁOSZENIA

Uroczystość Chrystusa Króla 20 listopada OGŁOSZENIA

1. Za tydzień o godz. 10.30 Msza święta z udziałem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, po niej zmiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie formacyjne.

2. W wyznaczone dni o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

W tym tygodniu wypominki będą odczytane według następujących ulic:
     Poniedziałek: Cieszyńskiego, pl. Orląt lwowskich, św. Mikołaja
     Czwartek: Drzewna, Ruska, Bolesławiecka, Tęczowa, Góralska
     Piątek: Nabycińska, Nowy Świat, Strzegomska, Zelwerowicza
     Sobota: spoza parafii i bez ulicy

3. Informujemy, że w poprzednią niedzielę na pomoc cierpiącym katolikom w Ukrainie zebraliśmy i przekazaliśmy 1600zł.
Pragniemy przypomnieć, że w dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za hojność serc.

4. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Ten czas w naszej parafii – jak było to zwyczajem lat poprzednich – chcemy rozpocząć rekolekcjami adwentowymi, które będą trwały do środy 30 listopada. W tym roku wygłosi je do nas nasz pauliński współbrat - o. Melchior, paulin z Jasnej Góry.

5. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Obywa się ona w całkowitej ciszy. Do godz. 22.00 i od 5.30 kościół jest otwarty. W nocy kościół jest zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła są możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00,zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

6. W przyszłą sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na modlitwę różańcową. Rozpocznie się o godz. 9.00 i zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

7. Dziękujemy alumnom naszego paulińskiego seminarium za ich obecność pośród nas. Dziękujemy Wam, drodzy parafianie i sympatycy naszego sanktuarium, za wsparcie naszego seminarium. Po Mszy Świętej bracia klerycy będą rozprowadzać również płyty zespołu „Vox Eremi” oraz chorału gregoriańskiego, którego są wykonawcami. Prosimy was o modlitwę za naszych formowanych do kapłaństwa Braci.

8. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.  Dowodem naszej wdzięczności jest Ofiara Mszy Świętej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.