Paulini Wrocław

XXIX Niedziela 18 października OGŁOSZENIA

XXIX Niedziela 18 października OGŁOSZENIA

1. Na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich którzy tworzą Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne.

2. Za tydzień serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 rodziny, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

3. W najbliższy piątek (jak w każdy IV piątek miesiąca) zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół jest zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła są możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

4. Na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia zebraliśmy i przekazaliśmy 1150 zł. Bóg zapłać za ofiarność Waszych serc.

5. W zakrystii i pod chórem są do odebrania kartki na wypominki. Prosimy, aby na kartkach wyraźnie zapisać ulicę zamieszkania oraz imiona osób zmarłych, polecanych w wypominkach, gdyż to ułatwi nam odczytywanie treści.

6. W ramach współpracy Dzielnicy Czterech Wyznań, zapraszamy na warsztaty „Dzieciaki” czyli cykl bezpłatnych zajęć z edukacji międzywyznaniowej, podczas których dzieci (w wieku 8-12 lat) mają okazję poznać tradycję wyznania ewangelickiego, katolickiego, prawosławnego i judaizmu. Każde z czterech spotkań koncentruje się na innym wyznaniu. Rozpoczynamy od zwiedzania kościoła lub synagogi z przedstawicielem danego wyznania, następnie dzieci ugruntowują i poszerzają zdobytą wiedzę podczas warsztatów artystycznych. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

7. Kalendarz Liturgiczny

we wtorek – wsp. św. Jana Kantego
w czwartek – wsp. św. Jana Pawła II

8. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Elżbietę Kocot, śp. Jerzego Toboła oraz śp. Gertrudę Wilk, których Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

9. Z serca dziękujemy wszystkim tym osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół. Przypominamy, że do tego pięknego dzieła dbałości o Dom Jezusa i Jego Matki, może się włączyć każdy w piątki po Mszy św. wieczornej.