Paulini Wrocław

XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia OGŁOSZENIA

XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia OGŁOSZENIA

Już jutro rozpoczniemy nowennę, przez którą chcemy przygotować nasze serca na kolejne wydarzenie jakim będzie Uroczystość Jasnogórskiej Matki Kościoła, szczególnej Patronki naszego Sanktuarium.
Przez kolejnych 9 dni zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła, na modlitwę nowennową, o godz. 17.30, a po niej na Mszę Świętą. Przez nasze uczestnictwo w nowennie pragniemy, wyrazić szczególną wdzięczność Bogu za dar obecności Maryi w tym miejscu i w tej świątynni.
 
Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich, na uroczystości odpustowe dnia 26 sierpnia ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym dniu uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi - o. Mariusz Tabulski. 
 
Zbliża się termin Pierwszej Komunii Świętej, który przenieśliśmy w naszej parafii dla dzieci, których rodzice odczuwali lęk przed nasilaniem się epidemii i niepewnością co do jej ustania w miesiącu maju i czerwcu. 
Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 20 września o godzinie 12.00. Pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi, bezpośrednio przygotowujące do Komunii Świętej odbędzie się w kościele we wtorek 1 września o godz. 19.00. Prosimy o pomoc w powiadomieniu wszystkich zainteresowanych rodziców.
Wierzymy i modlimy się by uroczystość Komunii Świętej odbyła się bez lęku i w pokoju serca.
 
Kalendarz Liturgiczny:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka  
w czwartek – wspomnienie św. Bernarda
w piątek – wspomnienie św. Piusa X
w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
 
W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie śp. Kazimierza Brudzińskiego. Polećmy Go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.