Paulini Wrocław

Niedziela Trójcy Świętej OGŁOSZENIA

Niedziela Trójcy Świętej OGŁOSZENIA

 
Zapraszamy dziś na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o
d godz. 13.00 do godz.18.00 oraz na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W najblizszą środę przeżywamy wewnętrzny dzień skupienia w naszej wspólnocie. Z tej racji spowiedź i adoracja w tym dniu będzie tylko w godzinach popołudniowych. Prosimy o modlitwę o owoce dnia skupienia dla naszego konwentu.

W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Uczestnictwo we Mszy Świętej w tę uroczystość jest obowiązkowa. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00 oraz 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga za dar Jego Świętego Ciała i Krwi, którymi karmi nas każdego dnia.
 
Procesji Bożego Ciała z udziałem naszej parafii w tym roku nie będzie. Choć jest to ważna manifestacja wiary, może jednak Opatrzność Boża chce, abyśmy przeżyli w tym roku ten dzień w ciszy swoich świątyń; abyśmy na chwilę odwiedzili Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, czy zastanowili się nad postawą naszych serc - na ile są gotowe na spotkanie z Bogiem w Komunii Świętej.
Zapraszamy zatem wszystkich wiernych do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ten wyjątkowy czwartek od godz. 13.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 22.00
 
Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała odbywać się będzie w naszej świątyni o godz. 17.30 procesja z Najświętszym Sakramentem połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Serca Pana Jezusa. 
 
Kalendarz liturgiczny:
       poniedziałek – wsp. św. Jadwigi Królowej
       sobotaśw. Antoniego z Padwy - uroczystość Patrona naszego kościoła. Zapraszamy czcicieli św. Antoniego o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za Jego cichą opiekę i nieustanną wstawienniczą modlitwę przed Bogiem w naszych intencjach.

Jeśli chodzi o posługę duszpasterską chorych w ich domach informujemy że, zgodnie z nowym zarządzeniem naszego Biskupa, w najbliższym czasie możemy udać się z tą posługą jedynie do chorych na wyłączną prośbę chorego lub jego rodziny. Oczekujemy zatem na indywidualne zgłoszenia telefonicznie lub w zakrystii, czy kancelarii. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać, tym wszystkim osobom, które dbają o piękno naszej świątyni, zarówno jeśli chodzi o wystrój, jak też i o sprzątanie. Niech Bóg, przez wstawiennictwo św. Antoniego, wynagradza wszystkim darczyńcom za poświęcony dla tego Sanktuarium czas.
 
Polećmy naszych bliskich zmarłych oraz tych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: śp. Henryka Latosińskiego, śp. Annę Szkudlarek, śp. Marię Pawelec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....