Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Niedzielą Męki Pańskiej zwaną - Palmową, rozpoczynamy misterium Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień, który rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą w Kościele, to czas bezpośredniego przygotowania paschalnego. To najważniejszy okres liturgiczny w ciągu całego roku kościelnego!
Od czwartku rozpoczniemy przeżywanie Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota).
Pragniemy zaprosić i zachęcić wszystkich do uczestnictwa w Misterium śmierci i zmartwychwstania Jezusa w Waszych domach.
 
 
WIELKI CZWARTEK – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godz. 19.00.  
 
WIELKI PIĄTEK – w tym dniu obwiązuje post ścisły. Kościół będzie otwarty w tym dniu od godz. 9.00 do 17.30.  Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00.
 
WIELKA SOBOTA -  możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do 17.30. Nie ma możliwości poświęcania pokarmów ani w świątyni, ani poza nią.  
 
LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ Wielkiej Soboty, rozpoczniemy o godz. 21.00
 
Liturgię Wielkiego Tygodnia będziemy sprawowali przy zamkniętych drzwiach, bez udziału wiernych.

SPOWIEDŹ – od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Soboty w godz. 9.00 - 12.00 oraz 15.00 - 17.30

Na naszej stronie umieściliśmy informację o PIERWSZEJ KOMUNII ŚWiĘTEJ w naszej Parafii. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią

Dziękujemy z serca wszystkim, którzy wspierają nas, wrocławskich paulinów, duchowo i materialnie. Zapewniamy o nieustannej łączności w modlitwie.
 
 
Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Krystynę Gontarz, którą Pan Bóg odwołał w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…