Paulini Wrocław

III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu
 1. III niedziela Wielkiego Postu otwiera przed nami kolejny etap naszej wędrówki ku wydarzeniom Paschalnym. Chrystus poprzez swój  Kościół, pragnie nam w tej drodze nieustannie pomagać. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które celebrujemy  w niedzielę o godz. 17.00 oraz  na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15. W związku z epidemią wirusa, chcemy ofiarować tę naszą modlitwę, jako wynagrodzenie za grzechy i prośbę o  Boże Miłosierdzie.
 2. 19 marca w Uroczystość sw. Józefa, Oblubieńca N.M.P przypada 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Jednocześnie jest to dzień imienin J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, konfratra naszego Paulińskiego Zakonu i 4. rocznica konsekracji J.E. Ks. Bpa Jacka Kicińskiego. Naszym szczególnym modlitwom polecajmy wiec, Piotra naszych czasów oraz Pasterzy naszej Archidiecezji.
 3. W związku z zaistniałą sytuacją, jaka dotknęła Polskę i inne kraje, również w kościele zostały zastosowane środki ostrożności, by ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpieczeństwa  powiązanego z epidemią.  J.E. Ks. Arcybiskup wydał pewne zalecenia, do których chcemy się zastosować. I tak w naszym Kościele:
           * Będą sprawowane Msze św. w tygodniu jak dotychczas. Natomiast od przyszłej niedzieli,tj. od 22 marca wprowadzamy dwie Msze św. dodatkowe: o godz. 14.00 i o godz. 15.30, by umożliwić osobom w Nich uczestniczącym więcej przestrzeni.
           * Po Każdej Mszy św. odśpiewane będą w postawie klęczącej Suplikacje, by Bóg oddalił od nas to niebezpieczeństwo epidemii i jej skutków.
           * Prosimy, by znak pokoju przed komunią św. przekazywać sobie wyłącznie przez skinienie głową.
           * Zalecane jest, by przyjmować Komunię św. na rękę. Ten sposób przyjmowania Komunii św. przewidują przepisy liturgiczne już od jakiegoś czasu. Z naszych złożonych  na kształt krzyża dłoni (lewa na prawej) tworzymy tron, na który przyjmujemy Ciało Pana Jezusa. Następnie biorąc Ciało Pańskie, prawą dłonią z ręki spożywamy Je przed kapłanem i wracamy na miejsce.
           * Zostajemy przy nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Ks. Arcybiskup zaleca, aby Drogę Krzyżową przeżywać pozostając na wybranym miejscu.
           * Zostajemy przy dotychczasowej Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości skorzystania z sakramentu pojednania w godz. 9.00-12.00 i od 15.00 do 18.00. A także w czwartki W. Postu od godz. 19.00 do 22.00
           * Ze względu na możliwość dostosowania się do ilości osób mogących przebywać na nabożeństwie, zostajemy przy modlitwie różańcowej w ostatnią sobotę miesiąca i przy całonocnym indywidualnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.
           * Odwołane są natomiast wszelkie spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot działających przy naszej parafii.
           * Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. Bp Stanisław Gądecki zaprasza wszystkich kapłanów i wiernych w rodzinach, aby każdego dnia o godz. 20.30 odmawiać różaniec w intencji o pokój serc i łaskę nawrócenia, a także za osoby chore i tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne.
           * Z kolei nasz Ks. Arcybiskup zaprasza do łączności z Nim w Tajemnicy Różańca o godz. 21.00. 
 4. Jeszcze ogłoszenie w imieniu Urzędu Miasta. Urząd Miejski Wrocławia w ramach kampanii Zmień Piec zachęca mieszkańców do składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych na ekologiczne ogrzewanie. Miasto zapewnia: dofinansowanie do 20 000 zł na wymianę pieca i starej drewnianej stolarki okiennej,  dopłaty do rachunków za ogrzewanie, zwolnienia i ulgi w czynszu dla najemców komunalnych oraz wsparcie na każdym etapie procesu wymiany pieca.. Więcej informacji można uzyskać także na stronie www.zmienpiec.pl 
 5. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Mariannę Mirocha, śp. Emilię Wizner i śp. Romana Skrzydło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…