Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu
  1. Dzisiaj w II niedzielę Wielkiego Postu zwana „Ad Gentes”,  Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Oprócz postów i wyrzeczeń, jakie możemy podjąć, by wesprzeć ok. 2032 polskich misjonarzy zaangażowanych w prowadzenie dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych, chcemy wspomóc ich także poprzez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć dzisiaj do puszek przed kościołem po każdej Mszy świętej.
  2. W minioną środę zakończyły się wielkopostne rekolekcje w naszej parafii.  Dziękujemy Panu Bogu za ten bezcenny czas łaski. Za treści, które z pewnością ubogaciły nasze wnętrza, przygotowując je do pełniejszego przeżycia świąt Zmartwychwstania. Pozostaje nam też jedynie współczuć i modlić się za tych parafian, którzy, niestety, na ten dar nie odpowiedzieli. Oby Bóg dał im kolejną szansę. 
  3. Przeżywając okres Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas. W przeżyciu tej prawdy pomagają nam nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15. 
  4. Przypominamy o możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu i korzystania z sakramentu pojednania w naszym kościele. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 -12.00 i od 15.00 - 18.00 oraz dodatkowo w czwartki W. Postu w godzinach wieczornych od 19.00 do 22.00. 
  5. W zakrystii po każdej Mszy św. jest możliwość nabycia paschalików i baranków na stół wielkanocny. Dochód jest  przekazywany przez Caritas Archidiecezji,  na pomoc potrzebującym. Jest jeszcze książka pt "Pokajanie", którą możemy zakupić również w zakrystii.
  6. Jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Ta piękna inicjatywa - jak już wspominaliśmy -  zrodziła się w 2017 roku, a polega na adoracyjnym przeżyciu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się w kolejnych kościołach naszego miasta. O szczegółach możemy więcej dowiedzieć się na stronie internetowej Kurii Archidiecezjalnej. 
  7. Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 przy ul. Poznańskiej 26 zapraszają na Dzień Otwarty 12 marca br. (tj. czwartek) od godz. 16.30 do 18.00. 
  8. Jeszcze ogłoszenie w imieniu Urzędu Miasta. Urząd Miejski Wrocławia w ramach kampanii Zmień Piec zachęca mieszkańców do składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych na ekologiczne ogrzewanie. Miasto zapewnia: dofinansowanie do 20 000 zł na wymianę pieca i starej drewnianej stolarki okiennej,  dopłaty do rachunków za ogrzewanie, zwolnienia i ulgi w czynszu dla najemców komunalnych oraz wsparcie na każdym etapie procesu wymiany pieca. Przez trzy kolejne niedziele 15, 22 i 29 marca br. w godz. 10.00-14.00 na skwerze przy ul. K. Wielkiego i św. Antoniego zostanie ustawiony namiot, gdzie wolontariusze rozdawać będą ulotki ze szczegółowymi informacjami. Więcej informacji można uzyskać także na stronie www.zmienpiec.pl 
  9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. zmiana tajemnic i krótkie spotkanie. 
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Antoniego Jurasika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…