Paulini Wrocław

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejsza VIII niedziela w liturgii Kościoła rozpoczyna w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest zarazem ostatnią niedzielę zwykłą, przed okresem Wielkiego Postu.
 2. Okres Wielkiego Postu, który w tym roku rozpocznie się w najbliższą środę, tj. 26 lutego, to czas 40 dni przygotowania nas do obchodów Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 3. W Środę Popielcową – pamiętamy - obowiązuje post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych pokarmów – w tym dniu jemy tylko jeden raz do syta i dwa posiłki lekkie. To umartwienie ma sens przede wszystkim duchowy, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wyciszenie i modlitwa. Na Msze św. w tym dniu połączone z obrzędem posypania głów popiołem, zapraszamy o godz. 7.00;  9.00  i  18.00.
 4. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a nabożeństwo  Gorzkich  Żali z kazaniem pasyjnym w każdą w niedzielę  wielkopostną o godz.  17.00.  Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia.
 5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy już za tydzień - 1 marca,  czyli pierwszą  niedzielą Wielkiego Postu. Będą one trwały do środy - 4 marca. W tym roku poprowadzi je dla nas o. Paweł Stępkowski  – paulin, nasz współbrat, posługujący obecnie w Sanktuarium Matki Bożej  - Patronki Rodzin w Leśniowie, tam gdzie znajduje się nasz pauliński nowicjat. 
 6. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. W tygodniu natomiast, od poniedziałku do środy, zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. ( UWAGA) 9.30 i 18.00. Od ubiegłego roku zmianie uległa godzina Mszy świętej porannej na 9.30 z racji rekolekcji, jakie równocześnie przeżywa młodzież ze szkół na terenie naszej parafii.
 7. 26 lutego swoje imieniny obchodzić będzie o. Mirosław Bijata, proboszcz parafii i przeor klasztoru. Z racji środy Popielcowej przypadającej w tym dniu, Msza św. w intencji Drogiego Solenizanta, będzie sprawowana dzień wcześniej, tj. 25.02 w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 8. Dziękujemy Bogu za dobrze przeżyte ferie zimowe i możliwość odpoczynku. Od jutra wracamy do tradycyjnych godzin adoracji Najświętszego sakramentu i możliwości spowiedzi w naszym kościele. Tak więc zapraszamy wszystkich w godzinach porannych: od 9.00 do 12.00 i popołudniowych: od godz. 15.00 do 18.00.
 9. Przyszła sobota, 29 lutego to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 10.30.Tradycyjnie zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 10. Zachęcamy do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św. ponownego wydania książki pt. „POKAJANIE” mówiącej o pokucie i pojednaniu. To drugie już wydanie, zostało zaopatrzone we wstęp ks. Dominika Chmielewskiego, salezjanina  – założyciela wspólnoty Wojowników Maryi. Trzeba dodać, że pozycja ta pomogła już wielu osobom nawiązać właściwe relacje z Panem Bogiem.
 11. 1 marca br. o godz. 17.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się Kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania osób dorosłych. Będzie on trwał do 7 czerwca br. Zapisy przez formularz internetowy do 26.02. 2020. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania znajdziemy na stronie internetowej www.cdaw.archidiecezja.wroc.pl 
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Marka Kurowskiego, i śp. Teklę Florian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…