Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną
  1. W IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, dziękujemynaszemu Ojcu w niebie za dar pasterzy w Kościele: za Ojca świętego, Biskupów, Kapłanów. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i naszych rodzin. Polecamy Panu Bogu przez Serce Maryi, paulińskich diakonów, kleryków i nowicjuszy, szczególnie tych pochodzących oraz związanych z Wrocławiem.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
    • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i męcz. GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
    • w środę – święto – św. Marka, Ewangelisty
  3. W najbliższą, IV sobotę miesiąca, o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na Modlitwę Różańcową zakończoną Indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godz. 7.00 rano natomiast, podczas Mszy św. polecać będziemy wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego klasztoru i parafii.
  4. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Chcemy modlić się za wszystkich, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę, a zwłaszcza za kapłanów, zakonników i zakonnice.
  5. Również w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 gościć będziemy Międzynarodowy zespół wokalny „EARLY MUSIC DAYS VIENNA”, który pragnie swoim śpiewem uświetnić tę niedzielną Eucharystię.
  6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Pan Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. śp. Kazimierę Kasperską, śp. Helenę Kowalczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…