Paulini Wrocław

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą
 1. Papież Franciszek wydając List apostolski w formir Motu Proprio, ustanowił w nim  - III niedzielę okresu zwykłego, którą właśnie obchodzimy - Niedzielą Słowa Bożego. Od dzisiaj, w całym Kościele Powszechnym, III niedziela zwykła poświęcona będzie krzewieniu bogactwa Słowa Bożego i refleksji nad Nim. 
 2. Dziękujemy Bogu za  Patriarchę i Patrona, naszego Zakonu - św. Pawła I Pustelnika, którego zewnętrzną uroczystość świętowaliśmy w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy chórowi Vita Nova, Panu Organiście tym, którzy zadbali o piękno i wygląd naszej świątyni oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy również obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W kościele Opatrzności Bożej o godz. 17.00 odbędzie się z tej racji nabożeństwo, na które jesteśmy serdecznie zaproszeni. W naszym kościele zapraszamy na modlitwę nieszporów, jak zawsze o godz. 17.30, a o godz. 19.00 zapraszamy jeszcze na koncert kolęd pt. „Kolędy z rąk do rąk…” w wykonaniu wokalnego zespołu „Rondo”. Wstęp wolny.
 4. W ubiegły poniedziałek 20 stycznia, w uroczystość bł. Euzebiusza z Ostrzychomia, Zakon paulinów  rozpoczął Rok Jubileuszowy z okazji 750 . rocznicy śmierci swego założyciela. Z tej to okazji serdecznie zapraszamy wszystkich 28 stycznia br., tj. w najbliższy wtorek na otwarcie mobilnej wystawy, która przybędzie do nas z Węgier. Wystawa prezentuje dziedzictwo życia paulinów, pokazując szczególnie jego początki. Ekspozycja umieszczona jest w autokarze. Miejsce postoju autobusu - to plac przed kościołem Garnizonowym św. Elżbiety przy Rynku. Wystawa będzie dostępna do zwiedzania tylko tego dnia, w godz. od 10.00 do 20.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. Wstęp wolny
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  -       We wtorek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dK.
  -       W piątek – wsp. św. Jana Bosco, kapł.
 6. W niedzielę tj. 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Gratulujemy wszystkim osobom podejmującym ten styl życia i modlimy się, by ich powołanie było radosne i owocne dla Kościoła. Zachowując niedzielny porządek Mszy świętych, na każdej z Nich będą poświęcane gromnice. W tym dniu przed kościołem,  zbierane są ofiary do puszek, które przeznaczone będą na potrzeby klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. 
 7. Z racji Dnia Życia Konsekrowanego jesteśmy wszyscy zaproszeni przez naszego Arcypasterza J.E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, do wzięcia udziału w Uroczystej Eucharystii o godz. 11.30 w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Podczas tej Eucharystii będzie miało miejsce odnowienie ślubów zakonnych.
 8. 2 luty to również pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę które, jak w każdą I niedzielę, przeznaczane są na prace renowacyjne w naszym kościele.  
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Stanisława Potarzyckiego i śp. Martę Podgórską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…