Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 1. Dzisiejszej Niedzieli dedykowanej świętej Rodzinie: Jezusa, Maryi i Józefa przychodzimy by podziękować za dar sakramentalnych małżeństw i modlić się za nasze rodziny. Zechcemy to wyrazić uroczystą Eucharystią o godz. 10.30 ze szczególnym uczestnictwem w Niej Dostojnych Jubilatów świętujących 50–lecie i 25-lecie sakramentu małżeństwa.
 2. Na tej Mszy św. gościć będziemy również międzynarodową grupę młodzieży, która przyjechała do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE’. Wraz z nią, chcemy uwielbiać Boga za to, że stał się dla nas człowiekiem i wychowywał jak każdy z nas, w rodzinie. Młodzież ta będzie przeżywała swój program w naszym kościele do południa. Po południu ma zorganizowane inne zajęcia wspólnotowe.
 3. Jest jeszcze dzisiaj trzeci powód do radości i wielbienia Pana Boga. Jak możemy zauważyć, ponownie gościmy w naszym Sanktuarium Monstrancję Adoracyjną – „Królową Pokoju” z Medjugorie. Pozostanie wśród nas wprawdzie krótko bo tylko do 1 stycznia. Wdzięczni jesteśmy jednak Bogu i za te chwile, które przez Maryję będziemy mogli poświęcić Jezusowi Eucharystycznemu. I tak zapraszamy z całego serca wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu w tejże, jakże wyjątkowej monstrancji: dzisiaj w godz. od 13.00 do 21.00; w poniedziałek w godz. od 12.00 do 21.00; we wtorek od godz. 12.00 do 24.00. i w Nowy Rok 1 stycznia w godz. od 13.00 do 21.00. Godziny dotyczące adoracji podane są również na stronie internetowej parafii.
 4. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i poświęceniem ubogacili nasze przeżycie Bożego Narodzenia. I tak dziękujemy wspólnocie – małżeństw z Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie za wykonanie  tegorocznej szopki, Panu kościelnemu, Służbie Liturgicznej, Panom ze wspólnoty Wojowników Maryi za  obsadzenie choinek, osobom sprzątającym kościół i Pani Dorocie, za przystrojenie go kwiatami, Chórowi Vita Nova i Panu organiście oraz wszystkim, których nie sposób wymienić. Niech sam Pan Bóg wynagrodzi Wam wszelki trud. 
 5. We wtorek 31 grudnia, zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne o godz. 17.30, a po nim Msza święta o godz. 18.00. Jak stało się już  to tradycją lat ubiegłych, w noc sylwestrową zapraszamy na Noworoczną Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi Ją dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą młodzieży obecnej na Taize’ od godz. 23.00. 
 6. W najbliższą środę -  1 stycznia zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. ZA WYJĄTKIEM MSZY SW. O GODZ. 7.30, KTÓREJ W TYM DNIU NIE BĘDZIE. Przypominamy, że w/g prawa kościelnego uczestnictwo we Mszy św. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - jest obowiązkowe. Oznacza to, że każdy, kto nie uczestniczy w tym dniu z własnej winy we Mszy św. popełnia grzech śmiertelny. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 10.30 - modlitwą różańcową. Po niej o godz. 11.00 Eucharystia w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 8. Również w tym tygodniu, 02 stycznia tj. w najbliższy czwartek rozpoczniemy Wizytę Kolędową połączoną z błogosławieństwem naszych rodzin i mieszkań. Kolędę rozpoczynamy zawsze od godz. 16.00. Wyjątek stanowią tylko soboty, kiedy rozpoczynamy ją od godz. 14.00  !!!!. I tak w czwartek  02.01 odwiedzimy naszych wiernych z ulicy: Bolesławiecka numery: 14/16 i 18/20; i Strzegomska numery 5, 7. w piątek 03.01. – ul. Bolesławiecka numery 1a, od 1 do 13 oraz 22/24;   w sobotę  04.01. – wizytę rozpoczynamy od  godz. 14.00 - ul. Bolesławiecka 15 i 15a; ul. Legnicka 46, Stacyjna, Strzegomska 3b /3c i ul. Złotoryjska. Szczegółowy plan wizyty kolędowej umieszczony został na zaproszeniach dostarczanych każdej rodzinie, w gablocie przed kościołem, oraz na stronie internetowej parafii: paulini.wroclaw@gmail.com. Niech podczas kolędy przygotowane będą: stół nakryty białym obrusem, na nim niech znajdą się : krzyż, zapalone świece, Biblia oraz woda świecona z kropidłem. Prosimy podczas naszych wizyt o cierpliwość i pomoc ojcom, gdyż będą najprawdopodobniej bez ministrantów. Prosimy też – jeśli to możliwe -  o zamknięcie gdzieś w innym pomieszczeniu naszych drogich czworonogów. 
 9. Jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób, które chciałyby pomóc nam w rozprowadzaniu zaproszeń na kolędę. Te zaproszenia są do odebrania po każdej Mszy św. u Pana kościelnego w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Z góry dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc w tym względzie. 
 10. Od najbliższego czwartku, tj. 02 stycznia wracamy do normalnego czasu Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości korzystania z sakramentu pojednania. Czyli od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00. 
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Modlimy się za śp. Jadwigę Lewińską-Łojewską i śp. Malwinę Ksztoń. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…