Paulini Wrocław

Ogłoszenia na IV NIedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na IV NIedzielę Wielkanocną
 1. W IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar pasterzy w Kościele: za Ojca świętego, Biskupów, Kapłanów. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i naszych rodzin. Polecamy P. Bogu przez Serce Maryi, paulińskich diakonów, kleryków i nowicjuszy. Szczególnie chcemy pamiętać o br. diakonie Zbigniewie Karpowiczu z par. św. Agnieszki we Wrocławiu, który  dn. 25.05. br. przyjmie na Jasnej Górze świecenia kapłańskie.
 2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 uroczystość parafialna Pierwszej Komunii świętej sześciorga dzieci.  Modlimy się, by zarówno one, jak też ich rodzice i chrzestni byli zawsze otwarci na miłość, która w ich sercach chce znaleźć swój dom.
 3. Z kolei za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które przeżywać będą Rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy także ich rodziców, rodziców chrzestnych  i bliskich.
 4.  W tym tygodniu z racji przypadającego III piątku miesiąca zapraszamy na czuwanie nocne z Maryją. Tym razem, o bardzo  wyjątkowym charakterze. Będzie bowiem aktem wynagradzającym i ekspiacją ze strony naszej parafii, za profanacje Narodowego Skarbu Naszej Ojczyzny -  jakim jest wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej. Profanacji mającej miejsce w Płocku i Warszawie, a której  dopuściły się środowiska gejów, lesbijek, osób biseksualnych i trans płciowych zwanych inaczej środowiskami LGBT. Wobec powyższego zapraszamy na to czuwanie wszystkich, którym drogi jest wizerunek Maryi, a szczególnie przedstawicieli wspólnot działających przy Sanktuarium. Początek czuwania jak zwykle o godz. 19.45, a zakończenie kilkanaście minut po północy.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  -      we wtorek – święto św. Macieja, Apost.
  -      w czwartek – święto – św. Andrzeja Boboli, kapł i męcz. Patrona Polski.
 6. W najbliższą niedzielę tj. 19 maja obchodzimy  uroczystość Rocznicy Poświecenia naszego Kościoła. Przypomnijmy, że poświęcenie naszej świątyni miało miejsce w roku 1710.
 7. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencjach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Niej zmiana tajemnic różańcowych.  Jak już wspomnieliśmy, na Mszy św. o godz. 12.00  przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii świętej. 
 8. I ostatnie wydarzenie na które jesteśmy tej niedzieli zaproszeni,  to IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Świata Ludzi Pracy do Henrykowa pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Rozpoczęcie uroczystości z nią związanych będzie miała miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 12.00.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. Modlimy się za  śp. Zofię Zimoch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.