Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Jezus Chrystus nasza Pascha powstał z martwych dla nas! Świętujemy zwycięstwo naszego  Pana nad śmiercią i grzechem. Msze św. dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na uroczyste Nieszpory zapraszamy o godz. 17.30. 
  2. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg. porządku niedzielnego. Jest to szczególny  dzień modlitw w intencji Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Taca będzie przeznaczona na potrzeby tej uczelni.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj nowenna połączona będzie z nieszporami. Przez cały tydzień, natomiast, nowenna wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.  
  4. Informujemy, że Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w dniach oktawy wielkanocnej będzie tylko po południu od godz. 15.00 – 18.00. 
  5. Zakończyliśmy Triduum Paschalne i dlatego pragniemy podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele serca i pracy w jego przygotowanie, byśmy mogli owocniej przeżyć zawarte w nim treści. Ojcom za czas spędzony w konfesjonale; Panu Markowi – kościelnemu i służbie liturgicznej na za przygotowanie liturgii i asyst z nią związanych; naszemu bratu Grzegorzowi, za prowadzenie nas przez komentarze. Bardzo dziękujemy lektorom i ministrantom. Chórowi Vita Nova, pod kierownictwem Pani Eweliny i Panom organistom – Włodzimierzowi i Jakubowi. W sposób szczególny dziękujemy Wspólnocie Żywych Kamieni za przygotowanie Grobu Pańskiego i Wspólnocie Domowego Kościoła, Rodzinnej Gałęzi Ruchu Światło-Życie za przygotowanie Ołtarza Adoracji. Pani Dorocie  - za piękną dekorację kwiatową. Dziękujemy Panom niosącym chorągwie i Rodzinie Różańcowej. Wszystkim osobom za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz osobom pomagającym przy organizowaniu darów dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy również Policji. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękniejszego przeżycia ostatnich uroczystości, wynagrodzi obfitością swoich łask. 
  6. Przyszła niedziela, to pierwsza Niedziela Wielkanocna. Dedykowana jest ona Bożemu Miłosierdziu. Pragniemy z  radością poinformować, że w jednym z bocznych ołtarzy zainstalowany będzie nowo namalowany obraz Miłosierdzia Bożego. Uroczyste poświecenie tego obrazu będzie miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu z racji święta serdecznie zapraszamy również  na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo w tym miesiącu po Mszy św. o godz. 10.30.
  7. Do święta Bożego Miłosierdzia chcemy jako parafia przygotować nasze serca wraz z Maryją. Dlatego zapraszamy wszystkich na czuwanie nocne z tym, że w tym miesiącu wyjątkowo będzie ono z soboty na niedzielę tj. z 27 na 28 kwietnia br. Początek czuwania o godz. 19.45. Zakończenie kilka minut po północy.
  8. Są jeszcze miejsca wolne miejsca na organizowaną 04 maja br. Ogólnopolską Pielgrzymkę Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i jej sympatyków do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Przewidywany koszt to 40 zł. 
  9. Siostry i Bracia,Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał dla nas, abyśmy umocnili naszą nadzieję na życie wieczne w niebie i wytrwali w Jego MIŁOŚCI. W imieniu naszej paulińskiej wspólnoty życzmy, aby każdy dzień w Waszym życiu był przeniknięty obecnością Zmartwychwstałego Pana. Niech On sam umacnia naszą odpowiedz wyrażona w wierze. Prosimy gorąco  o przekazanie tych życzeń również chorym i samotnym z Waszych rodzin.