Paulini Wrocław

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu
  1. IV niedziela Wielkiego Postu, w liturgii zwana niedzielą „Letare” tzn. radość, otwiera przed nami kolejny etap naszej wędrówki ku wydarzeniom Paschalnym. Chrystus poprzez swój  Kościół, pragnie nam w tej drodze nieustannie pomagać. Zapraszamy więc wszystkich wiernych, a w szczególności dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w czasie Gorzkich Żali, które odprawiamy w niedzielę o godz. 17.00, i w piątki   Wielkiego Postu  - na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Zachęcamy też do jałmużny wobec ubogich, modlitwy i umartwienia. 
  2. W minionym tygodniu, 25 marca nasza parafia przeżywała jubileuszową uroczystość ustanowienia tej świątyni – Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej uświetnienia. O. Adamowi i Pani Deborze Sianożęckiej za poprowadzenie Triduum Maryjnego, Panu kościelnemu, asyście, chórowi parafialnemu „Vita Nova”, Panu organiście, oraz osobom, które z taką pieczołowitością zadbały o sprzątanie i wystrój kościoła. Wszystkim z serca jako duszpasterze dziękujemy. 
  3. W tym dniu także,  wiele osób podjęło dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w zakrystii po każdej Mszy św. można zapisać się do księgi związanej z tym dziełem i pobrać odpowiednie materiały. 
  4. 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 na Mszę św. Wynagradzającą Jej Niepokalanemu Sercu. Mszę św. poprzedzi Modlitwa Różańcowa o godz. 10.30
  5. Dnia 4 maja br. organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i jej sympatyków do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Chcemy zamknąć listę osób chętnych już 21. 04, by móc podjąć dalsze sprawy organizacyjne. Przewidywany kosz to 40 zł.  
  6. Są jeszcze do nabycia w zakrystii paschaliki i baranki z białej czekolady na stół wielkanocny. Jak wcześniej wspominaliśmy, pieniądze z nich zebrane będą przekazane przez Caritas Archidiecezji na pomoc potrzebującym. 
  7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 18.00.  Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie ofiary na tacę, które przypominamy  - przeznaczone są na cele renowacyjne naszej świątyni.
  8. Już informujemy, a jednocześnie serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert wiekopostny, który przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu będzie miał miejsce 16 kwietnia o godz. 18.45. Wstęp wolny. 
  9. Są jeszcze do nabycia w zakrystii książki Pani Sianożęckiej. Chętnych zapraszamy po każdej Mszy świętej. 
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Przemysława Mackiewicza, śp. Bronisława Polaka, śp. Annę Kultys. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…