Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu
 1. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.30 sprawowana będzie w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. zmiana tajemnic i spotkanie. 
 2. We Wrocławiu II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako XIV Wrocławską Niedzielę Hospicyjną. Jest to wspólne przedsięwzięcie wszystkich wrocławskich instytucji zajmujących się opieką nad osobami dorosłymi umierającymi z powodu choroby nowotworowej. W związku z tym przed wrocławskimi kościołami odbędzie się kwesta, z której dochód przeznaczony jest w całości na w/w cel. Pragniemy dodać, że wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie.
 3. W minioną środę, zakończyły  się wielkopostne rekolekcje w naszej parafii.  Dziękujemy Panu Bogu, za ten bezcenny czas łaski, i modlimy się za tych parafian, którzy na ten dar niestety, swoją obecnością - nie  odpowiedzieli. Oby Bóg, dał im kolejną szansę. 
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństwGorzkich Żali, które celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 i Drogi  Krzyżowej w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15. 
 5. Kalendarz Liturgiczny:
           we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP- patronalne święto J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa            Kupnego. Najdostojniejszego Solenizanta, a jednocześnie Konfratra naszego Paulińskiego Zakonu pragniemy polecać naszym modlitwom, szczególnie tutaj, w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. 
 6. Tego samego dnia, czyli 19 marca br. przypada również 3 rocznica konsekracji J.E. Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej. 
 7. Przypominamy i serdecznie zapraszamy wszystkich na wielkie wydarzenie, w jakim uczestniczyć będzie cała nasza parafia. Mianowicie w tym roku – jak już informowaliśmy - 25 marca w uroczystość Zwiastowania N.M.P. przypada 5- ta rocznica ustanowienia naszej świątyni   – Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Chcemy do tego wydarzenia przygotować nasze serca przez Triduum Maryjne.W związku z tym zapraszamy wszystkich od 22 do 24 marca na Msze św. o godz. 18.00, podczas których homilie będzie głosił o. Adam Czuszel. Natomiast po Mszy św. zapraszamy, na zakorzenione w Biblii, konferencje Maryjne które wygłosi Pani Debora Sianożęcka, psychoterapeutka z Krakowa, znana nam min. z wielu książek rozprowadzanych w naszej parafii. Uroczystą Mszę świętą ze Zwiastowania Pańskiego połączoną z Jubileuszem, sprawował będzie 25 marca o godz. 18.00 -   J. E. Ks. Arcybiskup Metropolita Józef Kupny  -  Konfrater Zakonu Paulinów. 
 8. W zakrystii po każdej Mszy będzie można nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady i paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z tego będzie przekazany przez Caritas Archidiecezji na pomoc potrzebującym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy, gościć w naszej parafii siostry Józefitki, prowadzące w Bolkowie świetlicę dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich dotknięte różnymi dysfunkcjami. Placówka ta istnieje - jak mówią - dzięki Opatrzności Bożej. Będzie można wtedy, nabyć przed kościołem róże prace artystyczne wykonane przez wychowanków tej placówki, z których dochód przeznaczony jest na jej funkcjonowanie. 
 10. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej, pragniemy poinformować, że rozpoczęły się  zapisy na nowy rok szkolny. Zainteresowane osoby są zaproszone do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte w następujących terminach:  Salezjańska szkoła Podstawowa – 21 marca godz. 17.00; LO – 23 marca o godz. 10.00; Technikum Salezjańskie oraz szkoła Branżowa I stopnia  - 6 kwietnia o godz. 10.00. Bliższych informacji możemy zasięgnąć z plakatów oraz ze strony internetowej www.salez-wroc.pl 
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…