Paulini Wrocław

Ogłoszenia na VIII Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na VIII Niedzielę zwykłą
 1. Przeżywamy dzisiaj w liturgii Kościoła VIII, a zarazem ostatnią niedzielę zwykłą, przed okresem Wielkiego Postu. Okres Wielkiego Postu, który w tym roku rozpocznie się w najbliższą środę tj. 6 marca br. to czas 40 dni, przygotowania nas, do obchodów Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Popielec, jak pamiętamy, obowiązuje post ścisły tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, oraz ograniczenie ilości spożywanych pokarmów – w tym dniu jemy tylko jeden raz do syta i dwa posiłki lekkie.To umartwienie ma sens przede wszystkim duchowy, zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu wyciszenie i modlitwa.
           Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, w środę popielcową o godz. 7.00,  9.00  i  18.00.
 2. W piątki Wielkiego Postuodprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a nabożeństwo  Gorzkich  Żali z kazaniem pasyjnymw każdą w niedzielę  wielkopostnąo godz.  17.00.  Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia. 
 3. Wielkopostne rekolekcje,rozpoczynamy już za tydzień, w I niedzielą Wielkiego Postu tj. 10 marca. Będą one trwały do środy 13 marca. W tym roku poprowadzi je dla nas o. Paweł Subik – paulin, nasz współbrat, posługujący obecnie w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie k/ Koła. O. Paweł głosił już nam homilie w uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej w roku ubiegłym.
 4. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętych  - i tutaj zmiana w porównaniu z rokiem ubiegłym  - o godz. 9.30 z racji, że wcześniej będzie w naszym kościele młodzież i o godz. 18.00. 
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach by polecać Panu Bogu intencję powołań kapłańskich i zakonnych, a szczególnie do naszego zakonu i z naszej parafii.
 6. Kalendarz Liturgiczny:
           w poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza.
           w środę – ŚRODA PIPIELCOWA  rozpoczynająca Okres Wielkiego Postu w Kościele. 
 7. W zakrystii po każdej Mszy będzie można nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady i paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z tego będzie przekazany przez CaritasArchidiecezji,na pomoc potrzebującym. 
 8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 przy ul. Poznańskiej 26, zaprasza na Dzień Otwarty dn. 7 marca br. tj. w czwartek w godz. od 16.30 do 18.00.
 9. Po raz trzeci we Wrocławiu jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Ta piękna inicjatywa zrodziła się w 2017 roku, a polega na adoracyjnym przeżyciu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się w kolejnych kościołach naszego miasta. Rozpoczęcie tego rodzaju modlitwy będzie miało miejsce w Archikatedrze Wrocławskiej w Środę Popielcową tj. 6 marca, a zakończenie w Wielką Sobotę 20 kwietnia. O szczegółach możemy więcej dowidzieć się na stronie internetowej Kurii Archidiecezjalnej.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Leonarda Pinkowskiego i śp. Teresę Matuszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…