Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika
 1. 1.    We wszystkich klasztorach paulińskich dzisiejsza niedziela, przeżywana jest jako zewnętrzna uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu.
  Z tej też okazji, dzisiaj o godz. 10.30 będzie sprawowana Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie i Słowo Boże, wygłosi – o. Samuel Pacholski, nasz współbrat - Proboszcz i Kustosz, nowo ustanowionego Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy. Na Mszy św. będzie obecny również, i Pasterskiego błogosławieństwa udzieli nam, konfrater naszego paulińskiego zakonu  J.E. Ks. Kard. senior Henryk Gulbinowicz. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 
  Z kolei na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z rodzicami.
  W kościołach paulińskich, jak już wspominaliśmy - św. Paweł był zawsze czczony jako opiekun dzieci, a w Jego uroczystość błogosławiono dzieci i kobiety spodziewające się potomsywa. Im też rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia  wiecznego. Tak będzie również i tym razem.
 2. W ubiegły wtorek, zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy za gościnne przyjęcie ojców. Z racji dzisiejszej uroczystości, podsumowanie kolędy przeniesiemy na przyszłą niedzielę.
 3. Przypominamy i zachęcamy do wsparcia Parafialnego Kielicha Życia, z którego fundusze przeznaczamy  na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii
 4. Jesteśmy w trakcie przeżywania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą..” (Wj 15,6).W tym roku wyjątkowo we Wrocławiu przeżywany jest on od 28 stycznia. Na pierwsze spotkanie - 28.01. w ramach tej modlitwy, zaproszeni do Ewangelickiej Parafii - Opatrzności Bożej przy ul. Kazimierza Wielkiego. 29.
  Już dzisiaj informujemy, że w naszym Sanktuarium taka modlitwa będzie miała miejsce 02 lutego podczas specjalnego nabożeństwa o godz. 17.00. Słowo Boże podczas tego nabożeństwa wygłosi do nas, asystent Zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – ks. Paweł Meler. Serdecznie wszystkich zapraszamy
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – wsp. św. Franciszka  Salezego, bpa i dK
  • w czwartek – święto – Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w piątek – wsp. - świętych biskupów, Tymoteusza i Tytusa
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę sw. o godz. 12.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców. 
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze miesięcznika Jasna Góra, zamieszczone są artykuły związane z dwudziestoleciem naszej, paulińskie posługi we Wrocławiu. Prasa jest do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii. Tam też można nabyć również za przysłowiową złotówkę kalendarze, które również do nawiązują do naszego 20 – letniego pobytu we Wrocławiu. 
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich, których Pan Bóg odwołał do siebie w ostatnim   czasie.  Szczególnie modlimy się za śp. Marią Pawlak. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie …