Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia na Święto Chrztu Pańskiego
 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, rozpoczynając od jutra - Okres zwykły. Tradycyjnie w Polsce choinki i szopka - w wielu kościołach - pozostają do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego.
 2. Dzisiejszej niedzieli – wyjątkowo- na Mszę św. o godz. 10.30, a po Niej na spotkanie opłatkowe i zmianę tajemnic - zapraszamy Jasnogórską Rodzinę RóżańcowąZ kolei na Mszę św. o godz. 12.00 w szczególny sposób zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, albowiem bezpośrednio po Niej odbędą się „Jasełka” - w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 41 -  imienia św. Jana Pawła II.
 3. Nowenna ze śpiewem hymnów ku czci Patriarchy Zakonu Paulinów - św. Pawła I Pustelnika, zwana „Pawełkami”,  połączona jest codziennie z Mszą św. o godz. 18.00. Dzisiaj z racji niedzieli, będzie miała miejsce o godz. 17.30. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. 
 4. Kalendarz liturgiczny:
  • we najbliższy wtorek, 15 stycznia – Uroczystość św. Pawła I  Pustelnika. W tym dniu podczas Mszy św o godz.7.00 odnowimy nasze śluby zakonne. Dla naszej wspólnoty i dla całego paulińskiego zakonu jest to Główna Uroczystość  Patronalna.  Jako synowie św. Pawła I Pustelnika, polecamy się w tym dniu Waszej szczególnej pamięci modlitewnej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
  • w środę - 16 stycznia- święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Nasza wspólnota paulińska, na Mszy św. o godz. 7.00 odnowi swoje przymierze z Maryją.   
  • w czwartek – wsp. św. Antoniego, opata
  • od piątku -  wraz z całym Kościołem, obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W przyszłą niedziele tj. 20 stycznia zapraszamy wszystkich, z kolei - na zewnętrzną Uroczystość św. Pawła Pustelnika. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi - nasz współbrat ze Świdnicy – o. Rafał Kwiecień. Na tą Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, albowiem w kościołach paulińskich, św. Paweł czczony był od zawsze jako opiekun dzieci, a w Jego uroczystość błogosławiono dzieci i kobiety spodziewające się potomstwa. Im też rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Myślimy, że smakołyki będą czekały na dzieci również i w tym rokuPo zakończeniu tej uroczystej Eucharystii zapraszamy jeszcze na wysłuchanie krótkiego koncertu kolęd, w ramach Ekumenicznego Kolędowania w Dzielnicy Czterech Wyznań. W naszym Sanktuarium wystąpią: parafialny chór „ Vita Nova” i gościnnie - chór Cantate Deo z Bolesławca.
 6. Najbliższy piątek to trzeci Piątek miesiąca, w związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich na NOCNE CZUWANIE Z MARYJĄ. Początek czuwania o godz. 19.45. Składać się na nie będzie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Zakończenie około pół godziny po północy.
 7. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek 14.01 - Odra Tower, Plac Orląt Lwowskich, ul. Podwale, i Tęczowa;
  • we wtorek – 15.01 ul. Legnicka 30, św. Barbary i Włodkowica;
  • w środę – 16.01 ulice: Drzewna, Kaczmarskiego, Sikorskiego, Sokolnicza i ul. Zelwerowicza;
  • w czwartek – 17.01 - ostatni dzień kolędy, który przeznaczony jest na tzw. kolędę uzupełniającą. Obejmuje ona wszystkich parafian, którzy pragnęli nas przyjąć ale z różnych przyczyn,  nie mogli tego uczynić w ustalonych terminach.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Andrzeja Leskiego i śp. Ryszarda Mireckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…