top of page
_DSC3691_edited.jpg

Wesprzyj nas

Bardzo ważną sprawą w naszej wierze jest świadomość, że ja nie tylko chodzę do kościoła i korzystam z darów duchowych Kościoła, ale jestem częścią Kościoła - wspólnoty uczniów Jezusa. To sprawia, że naprawdę przejmuję się tą wspólnotą, tych ludzi, którzy razem ze mną idą za Chrystusem oraz staję się odpowiedzialny za dobra materialne tej wspólnocie powierzone, m.in. świątynię, salki, miejsca wspólne, które wszystkim nam służą. Człowiek, idąc za Bogiem coraz bardziej zmienia swoje myślenie w kierunku dbania o Kościół i służenia całej wspólnocie.

Konkretnym przejawem mojej troski o Kościół jest najpierw modlitwa, którą otaczam moich braci i siostry, dalej wszelka pomoc, w której poświęcam swój czas Kościołowi według własnych zdolności i możliwości. Jest też pomoc finansowa, bo ta wspólnota - by mogła funkcjonować - potrzebuje także pomocy materialnej.

Swoje ofiary materialne można składać w różnoraki sposób:

  • taca (kolekta) zbierana podczas Mszy Świętych

  • ofiaromat stojący pod chórem

  • skarbonka na potrzeby Kościoła

  • w świecznikach

  • w zakrystii lub kancelarii

 

Możliwe jest także wykonanie przelewu:

  • na konto parafialne 36 1090 2398 0000 0001 3077 5692

  • na konto klasztorne 29 1140 2004 0000 3102 8182 8636

Obecnie inwestujemy w wymianę mebli w zakrystii, dlatego prosimy o wsparcie tego projektu:

  • nr konta 02 1090 2398 0000 0001 5612 4829

Potrzebujemy Twojej pomocy

Możesz się z nami skontaktować drogą e-mailową, telefoniczną lub osobiście w zakrystii.

01

Układanie kwiatów

Nie mamy zatrudnionej profesjonalnej kwiaciarki. Kwiaty na ołtarzach układają amatorzy, którzy służą swoimi talentami i czasem. Ale potrzebujemy takich osób więcej, aby móc tę pracę podzielić, bo każdy jest zabiegany, ma mnóstwo zajęć i nie zawsze może pomóc.

03

Drobne naprawy

Tak jak w każdym domu, tak też i w kościele, czasem trzeba coś przykręcić, wyregulować, naprawić. Jeśli sprawdzasz się w takich pracach, to zawsze znajdziesz u nas coś do zrobienia. A wierni odwiedzający nasz kościół na pewno będą wdzięczni.

05

Media sanktuaryjne

W naszej parafii istnieje grupa medialna, która zajmuje się prowadzeniem strony internetowej, moderowaniem strony na Facebooku, tworzeniem materiałów graficznych takich jak plakaty i ogłoszenia, a także promocyjnych materiałów video. Jeśli chcesz zasilić tę grupę swoimi umiejętnościami, serdecznie zapraszamy.

02

Sprzątanie kościoła

Grupa sprzątająca nasz kościół zbiera się regularnie w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej. Odkurza, zmywa podłogi, dogląda ogólnej czystości. To dzięki niej możemy modlić się w przyjemnym otoczeniu. Czasem brakuje pomysłu, jak zrobić coś dla Boga, dla Maryi, dla Kościoła - dołącz do tej grupy.

04

Fotografowanie

Chcemy dokumentować i archiwizować wszystkie wydarzenia, które odbywają się w naszym Sanktuarium. Potrzebujemy fotografów, którzy robiliby zdjęcia podczas wydarzeń, przesyłali je do parafialnej grupy medialnej oraz archiwizowali.

Za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców Sanktuarium, parafii, kościoła i klasztoru sprawujemy dziękczynną Mszę Św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7:00.
bottom of page