Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Adwentu
 1. IV Niedziela Adwentu wyraża bliskość tajemnicy Wcielenia Syna Bożego - bliskość uroczystości Bożego Narodzenia. Przygotujmy się do świąt, przede wszystkim przez dobrą spowiedź, przyjęcie Jezusa w komunii św. i uczynki miłosierdzia. Na modlitwę nieszporów zapraszamy o godz. 17.30. 
 2. Informujemy, że aby wyjść naprzeciw - osobom pragnącym pojednać się z Bogiem, będziemy służyć w sakramencie pojednania, jutro od  godz. 8.00 - bez przerwy  - do godz.15.00. 
 3. W tym roku Wigilię Bożego Narodzenia przeżywamy jutro, czyli w poniedziałek. Ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus i  Mszę św. Roratnią przeżywać będziemy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy. Zgodnie z tradycją, w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Ten wyjątkowy wieczór przeżywamy w naszych rodzinach po chrześcijańsku. Przed życzeniami, odczytujmy fragment z Ewangelii wg. św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Uroczystą „PASTERKĘ” sprawować będziemy o godz. 24.00. Niech nie zabraknie na Niej uczniów Jezusa, którzy będą świętowali narodziny swojego Pana i Zbawiciela. Dlatego, zapraszamy na Nią z całego serca wszystkich parafian, gości, dorosłych, dzieci i młodzież. Mszę o północy poprzedzi o godz. 23.30 - modlitwa psalmami – czyli tzw. Godzina czytań. W czasie Pasterki będziemy modlić się w intencji wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego Sanktuarium, a także za wszystkich ofiarodawców. Po Mszy św. tradycyjnie będziemy chcieli podzielić się wspólnie ze wszystkim opłatkiem. 
 4. W wigilię Bożego Narodzenia, dzień swoich imienin przeżywał będzie nasz współbrat – o. Adam Czuszel. Msza św. w intencji o. Adama będzie połączona z „Pasterką” o godz. 24.00. Już dzisiaj polecamy Czcigodnego solenizanta naszym modlitwom.
 5. We wtorek 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. BÓG który JEST, który BYŁ i który PRZYCHODZI, przynosi nam radość, płynącą z faktu, że jest pośród nas. Tym, którzy Go przyjmują daje moc, by się stali Dziećmi Bożymi. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00.  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 7.30. 
 6. W środę, 26.XII – drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, Msze św. według porządku niedzielnego.
 7. Świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny, są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii.
 8. W najbliższy czwartek tj. 27.12 br. kancelaria parafialna będzie nie czynna. W sprawach losowych, prosimy o kontakt na furtę klasztorną. 
 9. Informujemy, że Adoracja Najświętszego Sakramentu i posługa w sakramencie pojednania od 28.12  - do 31.12 br. tylko w godzinach popołudniowych od 15.00 do 18.00. W pierwszy i drugi dzień świąt spowiedzi nie będzie. 
 10. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę - święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Drugi dzień świąt.
   Porządek Mszy świętych niedzielny. 
   Ofiary na tacę w  tym  dniu przeznaczone są na wsparcie PWT we Wrocławiu.
  • w czwartek  - święto św. Jana Apostoła, i Ewangelisty
  • w piątek - święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 11. W najbliższą niedzielę 30.XII  – obchodzimy święto, Najświętszej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa.W tym dniu, na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy serdecznie wszystkich jubilatów, którzy 50 i 25 lat temu zawierali sakrament małżeństwa w naszym kościele. Ponowią oni swoje przyrzeczenia małżeńskie, a my będziemy dziękować Bogu, za Nich, za Ich dzieci i przyjaciół. Także będziemy modlić się za wszystkie rodziny, a szczególnie te, zagrożone rozbiciem lub przezywających różne kryzysy. 
 12. W związku z wizytą kolędową, którą rozpoczniemy 2 stycznia przyszłego roku,zwracamy się z bardzo gorącą prośbą, do osób, które zechciałyby nam pomóc w dostarczeniu listów z zaproszeniami do bloków i kamienic, w których mieszkamy i nie tylko. Zaproszenia te, czekają na chętnych, w zakrystii, po każdej Mszy św. -również w tygodniu i w kancelarii lub na furcie klasztornej. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim, którzy się w to zaangażują. 
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…