Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu
  1. W III niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, przeżywamy radość z powodu bliskości przyjścia Zbawiciela. On jest spełnieniem wszystkich oczekiwań ludzkości. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Nieszpory o godz. 17.30
  2. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej, aby razem z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Msze święte RORATNIE sprawowane są codziennie o godzinie 7.00 (za wyjątkiem wtorków i czwartków). We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00. W tygodniu z Mszami Roratnimi połączona będzie, Nowenna do Dzieciątka Jezus,przygotowującą nas do uroczystości Bożego Narodzenia. Początek nowenny dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30. 
  3. Od jutra, czyli 17. XII - rozpoczyna się II część Adwentu, bezpośrednio odnosząca się do wydarzania, jakim było przyjście na świat Bożego Syna Jezusa Chrystusa. Zechciejmy do tego, jakże ważnego w dziejach ludzkości faktu, przygotować nasze serca, przede wszystkim przez DOBRĄ I SZCZERĄ SPOWIEDZ, BY MÓC POTEM, PRZYJĄĆ JEZUSA OSOBIŚCIE DO SWOJEGO ŻYCIA. Pamiętajmy, że o  przyjęciu Jezusa, nie świadczy pięknie ubrana choinka , zastawiony stół wigilijny czy połamanie się opłatkiem, lecz przygotowanie Mu gościny we własnym sercu. Prosimy też gorąco, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed Bożym Narodzeniem!!! 
  4. W trzeci piątek miesiąca tj. 21 grudnia, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Nocne czuwanie z Maryją. Początek czuwania o godz. 19.45. W programie czuwania jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. ok godz.23.30. Zakończenie przewidywane jest pół godziny po północy.
  5. Są do nabycia w zakrystii, po każdej Mszy świętej świece Caritas - szczególny znak naszej pamięci o najuboższychi poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. Pragniemy poinformować, że od 13.12 br. w każdy czwartek między godz. 18.00 a  20.00 przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej działającej przy parafii, będą odwiedzać nasze domy z Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie. Będą  zaopatrzeni w pozwolenie od proboszcza. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
  7. W zakrystii są do nabycia książka pt. „Palce Boga stopy Miriam”,  której autorami są: nasz o. Adam i Pani Debora Sianożęcka - psycholog z Krakowa, znanej już nam, z książek niedawno przez nas rozpowszechnianych.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian.: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…