Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu
 1. Zgodnie z Inicjatywą Konferencji naszego Episkopatu w II niedzielę adwentu, obchodzimy XIX Dzień modlitwy i materialnej pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako wyraz solidarności z  braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze i  warunkach o wiele trudniejszych niż nasze. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Dziękujemy Bogu za uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja, jakie przeżywaliśmy w naszej parafii w ubiegły czwartek. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do głębszego ich przeżycia.
 3. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej, aby razem z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Msze święte RORATNIE sprawowane są codziennie o godzinie 7.00 (za wyjątkiem wtorków i czwartków). We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00.
 4. W przyszłą sobotę, tj. 15 grudnia przy współudziale Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zapraszamy na drugi - a zarazem ostatni w tym roku - koncert z cyklu Koncertów Adwentowych u Paulinów,  na który składać się będzie muzyka oratoryjna  i instrumentalna. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 5. Jak co roku, mamy już świece Caritas – szczególny znak naszej pamięci o najuboższych. Koszt: duża – 14 zł.; mała – 6 zł. Są również do nabycia w zakrystii, po każdej Mszy św. poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna
 6. Pragniemy piinformować, że od 13.12. br. w każdy czwartek, między godz. 18.00 a 20.00 przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej działającej przy parafii, będą odwiedzać nasze domy z Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie. Będą zaopatrzeni w pozwolenie od proboszcza. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie
 7. Kalendarz liturgiczny
  • w czwartek – wsp. św. Łucji, dziew. i męcz.
  • w piątek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapł. i dk.
 8.  W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30,  zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. wymiana tajemnic i krótkie spotkanie. W tym dniu,  rozpoczynamy również w naszym Sanktuarium Nowennę do Dzieciątka Jezus, przygotowującą nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. Nowenna połączona będzie z Mszą św. Roratnią o godz. 7.00, a w wtorki i czwartki o godz. 18.00. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…