Paulini Wrocław

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent. To czas szczególnego, ale zarazem RADOSNEGO oczekiwania, na przyjście Pana Jezusa. Adwent w liturgii Kościoła, ma  zawsze podwójny charakter: W pierwszej jego części do 17.XII, chce nas upewnić, że nasz Pan, przyjdzie po raz drugi  na końcu czasów. Druga część to okres bezpośredniego już, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego, podobnego do nas we wszystkim, oprócz grzechu. Pierwsza niedziela adwentu, jest zarazem I niedzielą miesiąca. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.13.00 do 18.00. Modlitwa Nieszporów o godz. 17.30. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które dzisiaj przeznaczamy  na wszelkie renowacje związane z naszą świątynią. 
 2. Jak co roku, czas Adwentu, w naszej parafii, rozpoczynamy adwentowymi rekolekcjami, które będą trwały: od dzisiaj do 5 grudnia(środa). Wygłosi je  do nas, o. Piotr Krzysztoforski, nasz współbrat- paulin, posługujący jako proboszcz parafii i przeor  naszego klasztoru w Łukęcinie. Dla wielu z nas o. Piotr jest znany, gdyż przed wielu latu pracował w tej parafii jako duszpasterz. Życzymy Mu, by współpracując z łaską Ducha św. otwierał nas na Boże Słowo i Bożą miłość.
  Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie, na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych. 
 3. Adwent, to czas czuwania. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki  Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte RORATNIE sprawowane będą, za wyjątkiem wtorków i czwartków. codziennie o godzinie 7.00. We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00.
 4.  W najbliższy czwartek tj. 06 grudnia br. nasza parafia przeżywać będzie coroczny ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Mikołaja. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00, ku czci świętego Patrona, będzie przewodniczył J.E Ojciec Jacek Kiciński, bp pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.
  Uroczystą Mszę świętą, tradycyjnie w tym dniu,  poprzedzi o godz.17.30 modlitwa Akatystu ku czci św. Mikołaja, w wykonaniu chóru parafialnego „ Vita Nova”.
  Na te wszystkie uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy, a szczególnie dzieci wraz z rodzicami, albowiem mamy już wiadomość, że święty Mikołaj się do nas wybiera i na pewno przybędzie.
 5. Jak co roku, mamy już świece Caritas – szczególny znak naszej pamięci o najuboższych. Możemy je nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt: duża – 14 zł.; mała – 6 zł.
  Są również do nabycia w zakrystii, poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy świętej. Ofiara dobrowolna.
 6. Dnia 08 grudnia tj. w najbliższą sobotę obchodzimy  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na GODZINĘ ŁASKI.
  Jest taka jedna szczególna, godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg i Jego odwieczne skarby miłości - można powiedzieć -są na wyciągnięcie ręki.. To godzina, kiedy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka.! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez 60 minut w roku Niebo staje nad nami otworem. Że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głowa parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co jest mu najbardziej potrzebne.
  O godz. 13.00 WYJĄTKOWO w tym dniu, będzie sprawowana Msza św. podczas której będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 7. Kalendarz liturgiczny
  • w poniedziałek – wsp. .św. Franciszka Ksawerego, kpł.
  • w czwartek – w naszej parafii urocz. Odpustowa ku czci św. Mikołaja bpa.
  • w piątek – wsp. św. Ambrożego, bpa i dk
  • w sobotę -  urocz. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. 
 8.  Zgodnie z Inicjatywą Konferencji naszego Episkopatu w II niedzielę adwentu, czyli za tydzień, już po raz XIX obchodzić będziemy Dzień modlitwy i materialnej pomocy Kościołowi na Wschodzie.Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako wyraz naszej solidarności z naszymi braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze w warunkach o wiele trudniejszych niż nasze. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Mariana Regułę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…