Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła, w roku liturgicznym. Swój parafialny odpust przeżywają nasi sąsiedzi, księża salezjanie. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które zgodnie z zaleceniami naszej Kurii Metropolitarnej przeznaczone są na rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji. Nieszpory o godz. 17.30
 2. Przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W tym ostatnim tygodniu, wypominki będą odczytane według następujących ulic: w poniedziałek – Pl. Orląt Lwowskich i ul. św. Mikołaja, Zelwerowicza i św. Barbary; we wtorek– ul. Góralska, Tęczowa, Strzegomska i Cieszyńskiego; w środę – ul. Braniborska; w czwartek – ul. Złotoryjska, Bolesławiecka; w piątek – za wszystkich naszych zmarłych, podanych spoza parafii oraz wypominki za zmarłych, gdzie nie zaznaczono ulicy.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w piątek – święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy, że dzień ten wypada w piątek, a więc szczególny dzień dla każdego chrześcijanina. Dla tych, którzy będą uczestniczyć w tzw. „andrzejkach, pragniemy przypomnieć, że nie da się pogodzić wiary w Jezusa Chrystusa z praktyką wróżb, nawet gdyby miały one wymiar zabawy!
 4. Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca. Wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, która odbędzie się w naszym Sanktuarium o godz. 11:00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 10.30.
 5. W najbliższy piątek tj. 30.11 br. zapraszamy do naszej świątyni na „Wieczór Wypominkowy”– poświęcony szczególnie zmarłym pracownikom i absolwentom Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Modlitwa ta uświetniona będzie koncertem chóru tej szkoły – „EZN Vratislavia”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.
 6. Przyszła niedziela, 2 grudnia to pierwsza niedziela miesiąca. Jest ona równocześnie niedzielą, która otwiera w kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Rozpoczniemy ten czas w naszej parafii – jak było  to zwyczajem lat poprzednich – rekolekcjami adwentowymi, które będą trwały do 5 grudnia.
  W tym roku rekolekcje wygłosi do nas o. Piotr Krzysztoforski, nasz współbrat, paulin, znany nam z posługi w tej parafii, a obecnie pełniący funkcję przeora i proboszcza parafii w Łukęcinie.
  Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych w niedzielę, a w dni powszednie na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.  Bardzo serdecznie zapraszamy na te rekolekcje wszystkich, którzy pragną troszczyć się o pogłębienie swojej wiary.
 7. Od I niedzieli Adwentu, w zakrystii po każdej Mszy św. będą do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 8. W sobotnie wieczory Adwentu - co stało się już pewną tradycją - zapraszamy razem z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, na koncerty muzyczne. Podczastego adwentu w naszym kościele odbędą się dwa takie koncerty. Pierwszy z nich to koncert muzyki organowej, który będzie miał miejsce 1 grudnia (w sobotę) o godz. 19:15. Drugi odbędzie się 15 grudnia, tj. w sobotę, o godz. 19:00 i będzie to koncert muzyki  wokalno-instrumentalnej. Wstęp wolny
 9. Nadal gorąco zachęcamy wszystkich mężczyzn, nawiedzających nasze Sanktuarium, do zasilenia szeregów Róży męskiej w Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej działającej przy naszej parafii. Jeśli któregoś z Panów Maryja, natchnie swym zaproszeniem, to prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych. Polecamy śp. Franciszka Śmigielskiego. Modlimy się za Niego, oraz wszystkich zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Wieczny odpoczynek...