Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiaj o godz.10.30 Msza św. w intencji Rodziny Różańcowej, a po Niej zmiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory. 
 2. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. W tym tygodniu polecamy zmarłych z następujących ulic: w poniedziałek – ul. Legnicka 24, 26, 28, 30, we wtorek – Legnica 18, 20, 22 i numery nieoznaczone z tej ulicy, w środę – ul. Dobra i Sokolnicza    w czwartek – ul. św. Antoniego, Robotnicza, Kaczmarskiego i Stacyjna; w piątek – ul. Nabycińska, Nowy Świat, Drzewna i Sikorskiego; sobota– ul. Włodkowica, Ruska, Jana Pawła II, Podwale. 
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  -       we wtorek  – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kpł.
  -       w środę      – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  -       w czwartek - wsp. św. Cecylii, dziew. i męcz.. Patronki organistów i chórów kościelnych. Modlimy się szczególnie w tym dniu za osoby, które swoją grą i śpiewem przyczyniają się do uświetnienia liturgii w naszym  Sanktuarium.
 4. W najbliższą sobotę - czwartą sobotę miesiąca - o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich na modlitwę Różańcową. Modlitwa ta zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość - Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zaleceniami naszej Kurii Metropolitarnej, ofiara na tacę tego dnia, przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji.
 6. Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest  w zakrystii po każdej Mszy św. Do nabycia w zakrystii są również książki naszego o. Adama Czuszela i Pani Debory Sianożęckiej – psychoterapeutki z Krakowa. Pani Debora wygłosiła wiele serii konferencji do kapłanów, małżonków i osób samotnych. Między innymi z o. Adamem miała ostatnio dzień skupienia dla pielgrzymów naszej - 2 grupy paulińskiej. W swoich książkach, przepięknie łączy psychologię z Biblią. Książki te u nas są po najniższej cenie. Można powiedzieć, że nabycie ich,  to prawdziwa okazja.
 7. W III niedzielę listopada obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Do modlitwy za ofiary wypadków na drogach i uroczystego obchodzenia Dnia Pamięci zachęcał nas – dzisiaj  - już św. Jan Paweł II.
 8. Bóg odwołał w ostatnim czasie śp. Wincentego Jurewicza i śp. Irenę Lubczyńską. Bożemu Miłosierdziu polecajmy ich i wszystkich, za których modlimy w listopadowych wypominkach. Wieczny odpoczynek…