Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 31 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 31 Niedzielę Zwykłą
 1. Przeżywamy dzisiaj I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Gorąco zachęcamy do odwiedzin Pana Jezusa, który zawsze tutaj na nas czeka. Dzieci przygotowujące się do sakramentu I Komunii św. wraz z ich rodzicami zapraszamy na Mszę sw. o godz. 12.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami. Nieszpory o godz. 17.30. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na tacę, które złożyliście z racji I niedzieli miesiąca.
 2. W niedzielę, 2 tygodnie temu, jak pamiętamy miało miejsce liczenie wiernych. W sześciu Mszach św. w sumie uczestniczyło 637 osób (ok. 180 mężczyzn i 460 kobiet). Biorąc pod uwagę oficjalną przynależność do naszej parafii ok. 3600 parafian, stanowi to, ok. 17,6%, czyli więcej o ok. 1% niż w ubiegłym roku. Do komunii świętej przystąpiło 363 osoby (98 mężczyzn i 265 kobiet) – to stanowi ok.10,0% parafian. To więcej o ok. 0,5% niż w roku ubiegłym.
 3. Przypominamy, że w miesiącu listopadzie codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą odczytane według następujących ulic:
  • w poniedziałek – ul. Legnicka 24, 26, 28, 30,
  • we wtorek – Legnica 18, 20, 22 i numery nieoznaczone z tej ulicy,
  • w środę – ul. Dobra;    
  • w czwartek – modlimy się za zmarłych wychowawców, nauczycieli i pracowników LO nr XII i Przedszkola nr 41 im. św. JPII, oraz zmarłych z ul. Robotnicza, Kaczmarskiego i Stacyjna;  
  • w piątek– ul. Nabycińska, Nowy Świat;
  • w sobotę– ul. Włodkowica, Ruska i Jana Pawła II.
   Do 8 listopada za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się podczas każdej Mszy św. o godz. 18.00
 4. W sobotę 10 listopada zaproszeni jesteśmy na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową z okazji 95 – urodzin J.E. Ks. Kard. Henryka Gulbinowicza. Masza św. w intencji Dostojnego Jubilata odbędzie się w Katedrze Wrocławskiej o godz. 11.00.
 5. Najbliższa niedziela 11 listopada, to niezwykle ważny i znamienny dzień dla naszej Ojczyzny, ale także dla naszego Sanktuarium. W tym dniu obchodzimy bowiem 100 – rocznicę Odzyskania Niepodległościi jednocześnie 20 -  rocznicę intronizacji Kopii Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, która czczona jest w naszym Sanktuarium, jako Jasnogórska Matka Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu, za szczególny dar obecności Jego Matki w naszej świątyni, oraz za Matkę-Ojczyznę. Nasze dziękczynienie będziemy mogli wyrazić poprzez uczestnictwo w uroczystej Mszy św. o godz. 10.30
  11 listopada to również, dzień imienin naszego współbrata - o. Marcina Wirkowskiego. Na Mszę św. w intencji czcigodnego solenizanta zapraszamy o godz. 18.00. Już dzisiaj polecamy Panu Bogu w modlitwie,  życie i posługę o. Marcina w naszej parafii.
 6. Kalendarz liturgiczny:
  • w piątek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę  - wsp. św. Leona Wielkiego, pap. i dK
 7. Zwracamy się zachętą do wszystkich mężczyzn, nawiedzających nasze Sanktuarium, o zasilenie szeregów Róży męskiej w Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej działającej przy naszej parafii. Jeśli któregoś z Panów Maryja, natchnie swym zaproszeniem to prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
 8. W zakrystii są do nabycia książki naszego współbrata o. Piotra Łozy, którego znamy z rekolekcji wielkopostnych 2015 roku. Okładka tej książki i wprowadzenie jest autorstwa znanego nam o. Augustyna Pelanowskiego.Książki są do nabycia po każdej Mszy świętej.
 9. Ruszyły zapisy na Warsztaty „Dzieciaki”. To cykl bezpłatnych zajęć z edukacji międzywyznaniowej, podczas których dzieci /w wieku 8-12 lat/, mają okazję poznać różne tradycje związane z danym wyznaniem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablocie przed kościołem.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych,których Bóg odwołał w ostatnim czasie do siebie oraz zmarłych polecanych w wypominkach, w sposób szczególny śp. Wincentego Jurewicz i śp. Teresę Żaba. Wieczny odpoczynek…