Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą
 1. Podczasdzisiejszej niedzieli tzw. „Dominicantes”,  we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Na Mszy św. o godz. 10.30 modlimy się szczególnie w intencjach Rodziny Różańcowej. Po Niej, wymiana tajemnic i krótkie spotkanie w salce „Tebajdy”.
 2. Dzieci przygotowujące się do sakramentu I Komunii świętej zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 3. Jak już informowaliśmy, wyjątkowo na dzisiejsza niedzielę, w naszej parafii został przeniesiony XVIII Dzień Papieski, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.  Z tej też racji, po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na „Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera ok. 2000 uczniów i studentów z całej Polski pozwalając im rozwijać swoje dary i talenty. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany w sercach ludzi, pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Przy tej okazji chcemy podziękować w imieniu organizatorów kwesty w ubiegłym tygodniu, którzy na cele misyjne, a konkretnie dożywianie dzieci w południowym Sudanie, zebrali przy naszym kościele ponad 7.000 zł.
 4. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę październikowej modlitwy różańcowej wraz z Maryją. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 17.15.Zachęcamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą na nie dotrzeć, by  modlić się wtedy  w domach rodzinnych.
 5. W zakrystii są już do odebrania kartki na wypominki. Przypominamy, aby na kartkach wyraźnie (drukowanymi literami) zaznaczyć ulicę zamieszkania i osoby zmarłe polecane w wypominkach, gdyż ułatwi nam to odczytywanie treści.
 6. W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca, tj. 27.10 na godz. 10.30 zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na modlitwę różańcową, która zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym  Sakramentem.
 7. Dzieci w wieku szkoły podstawowej (od 3 do 6 klasy), zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych, w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.Prosimy rodziców, aby zaproponowali swoim dzieciom, tę piękną formę pogłębiania więzi z Jezusem i Maryją. Tak wiele, kochani rodzice, w tym względzie od Was zależy. Zapraszamy też chłopców, po I komunii sw. do służby przy ołtarzu jako ministrantów.
 8. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek– wsp. św. Jana Pawła II, pap.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.W tym roku poświecony on będzie sytuacji naszych braci i sióstr chrześcijan w Pakistanie.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których miłosierny Bóg odwoła w ostatnim czasie do siebie. Polecamy śp. Mariana Nocoń i śp. Marię Rzepowską. Wieczny odpoczynek