Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykła

Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykła
 1. Jak już informowaliśmy, gościmy dzisiaj w naszej parafii młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Wraz ze swoim duszpasterzem, który będzie głosił do nas Słowo Boże, zechcą podzielić się oni z nami, doświadczeniami z pracy misyjnej w Etiopii i Indiach. Po każdej Mszy św. młodzież, będzie zbierała przed kościołem do puszek datki,  na dożywianie dzieci w Wau w Sudanie południowym. Serdecznie zachęcamy do hojności i otwartości serca. Ze względu na tę okoliczność,  XVIII Dzień Papieski, pod hasłem     „Promieniowanie Ojcostwa” wyjątkowo w naszej parafii, będziemy przeżywać za tydzień tj. 21.10. w przeddzień wspomnienia św. Jana Pawła II.
 2. Na Mszę św. z Koinonią Jan Chrzciciel zapraszamy dzisiaj o godz. 13.30. 
 3. Decyzją Najprzewielebniejszego Ojca Generała Paulińskiego Zakonu, do pracy w naszej parafii oddelegowany został o. Adam Czuszel, którego znamy z rekolekcji jakie głosił nam, 2 lata temu. Polecamy Go, Sercu Maryi i życzymy, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask, w pracy pośród nas. 
 4. W najbliższą środę o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Przedszkola Nr 41 im. Jana Pawła II. Zapraszamy na Nią, dyrekcję, dzieci wraz z rodzicami, wychowawców i pracowników.
 5. Ponieważ najbliższy piątek 19 października, to III piątek miesiąca w związku z tym zapraszamy wszystkich na czuwanie nocne. Początek czuwania  o godz. 19.45 a zakończenie ok. pół godziny po północy.
 6. Wrocławska Kuria Metropolitarna informuje, że dnia 18.10 tj. w czwartek odbędzie się o godz. 18.00 w Sali Stulecia, koncert okolicznościowy z okazji 95 rocznicy urodzin J. Em. Ks. Kard. Henryka Gulbinowicza.Mamy 5 bezpłatnych biletów na ten koncert. Osoby chętne, do wzięcia w nim udziału, zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
 7. W zakrystii i pod chórem są już do odebrania kartki na wypominki. Prosimy, aby na kartkach wyraźnie (drukowanymi literami) zapisać ulicę zamieszkania oraz imię i nazwisko osób zmarłych, polecanych w wypominkach, gdyż to ułatwi nam odczytywanie treści.
 8. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dK.
  • we wtorek – urocz. Św. Jadwigi Śląskiej,Głównej Patronki Śląska i  Archidiecezji  Wrocławskiej.
  • w środę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty.
  • w sobotę – wsp. św. Jana Kantego, kpł.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy Rodzinę Różańcową.  Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się coroczne liczenie wiernych. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których miłosierny Bóg odwoła w ostatnim czasie do siebie. Polecamy śp. Andrzeja Zielińskiego i śp. Zofię Sambur. Wieczny odpoczynek….