Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą
 1. Przeżywamy XXVI niedzielę w roku liturgicznym. Dziękujemy Panu Bogu za Dzień Pański, który gromadzi nas przy wspólnym Eucharystycznym stole. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. DZIĘKCZYNNA z okazji 5-lecia działalności naszego chóru parafialnego: „Vita Nova”. Bezpośrednio po Niej, odbędzie się KONCERT chóru, podczas którego będziemy mogli usłyszeć znane i mniej znane utwory dawnych i współczesnych kompozytorów. Zarówno na tę Mszę świętą,  jak i koncert serdecznie wszystkich zapraszamy. Nieszpory o godz. 17.30
 2. Jutro przypada 1 października, a wraz z nim, rozpoczynają się w naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe. Modlitwa Różańcowa codziennie przez cały miesiąc o godz. 17.15. Do modlitwy zapraszamy poszczególne wspólnoty duszpasterskie, działające przy naszej parafii. I tak: w poniedziałki zapraszamy Oazę Kościoła Domowego, Ruchu Światło Życie. W środy - Rodzinę Różańcową, w piątki - Wspólnotę Żywych Kamieni i w soboty - Wspólnoty Neokatechumenalne.
  W związku z modlitwą różańcową, informujemy, że wierni, którzy pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek), w kościele, publicznej kaplicy, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, oraz innym stowarzyszeniu pobożnym, mogą dostąpić odpustu zupełnego, każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach pamiętamy w naszej modlitwie o powołaniach kapłańskich zakonnych oraz intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W I sobotę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, poprzedzoną modlitwą różańcową o 10.30. Jak już wcześniej informowaliśmy, odwiedziny chorych po domach będą miały miejsce od października nie w pierwszą, ale w II sobotę każdego miesiąca.
 4. W najbliższą sobotę 06.10, dzień swoich imienin obchodzi nasz współbrat – o. Brunon Makar. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie na Nią zapraszamy, i już dzisiaj o. Brunona polecamy naszej modlitewnej pamięci.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dK
  • we wtorek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów. W naszym paulińskim zakonie z racji szczególnej czci do Aniołów Stróżów, mamy rangę - święta
  • w czwartek – wsp. św. Franciszka z Asyżu.
  • w piątek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.
 6. Od 05.10,  tj. od piątku, wznawia swoje spotkania Oaza Dzieci Bożych, związana z Ruchem Światło-Życie. Mogą do niej przynależeć dzieci od 3 do 6 klasy. Więcej informacji na ten temat mogą udzielić Animatorki: Kamila i Barbara, które 05.10 czekają na zainteresowanych rodziców i dzieci w zakrystii, po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę  07.10. w związku z Uroczystością  Matki Bożej Różańcowej. I to jest już, ostatni „dzwonek”. Wyjazd o godz. 6.00 spod kina „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu. W programie min. uczestnictwo w Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, po południu Droga Krzyżowa po wałach Jasnogórskich. Czas na osobiste spotkanie z Maryją na modlitwie. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt 50 zł. Osoby zapisane prosimy uiszczanie opłat.
 8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz.18.00. W tym dniuna Mszę św. o godz. 12.00 w szczególny sposób zapraszamy dzieci przygotowujące się do sakramentu I Komunii świętej wraz z ich rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczone są na cele renowacyjne naszej świątyni.
 9. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych, których Bóg z naszej parafii w ostatnim czasie odwołał do siebie. Wieczny odpoczynek…