Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 24 niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 24 niedzielę zwykłą
 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.30 w intencji Rodziny Różańcowej, a po Niej, zmiana tajemnic różańcowych. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.W naszej parafii, bynajmniej w tym roku - przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum lub VIII klasie szkoły podstawowej i kończy w I klasie szkoły średniej. Zapisy dzieci i młodzieży do końca września, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Więcej szczegółów dotyczących w/w sakramentów podamy w późniejszym terminie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zak. Patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu Mszę św. w ich intencji, sprawować będziemy o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami.
  • w czwartek – wsp. świętych męczenników koreańskich         
  • w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty      
 4. Jak już informowaliśmy, w poprzednią niedzielę. W ramach wdzięczności Panu Bogu za dar ustanowienia naszej świątyni  - Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, jako duszpasterze podjęliśmy inicjatywę, by w każdy  trzeci piątek miesiąca zapraszać wiernych na nocne czuwania z Maryją.Dlatego chcemy  zaprosić wszystkich,  na pierwsze z nich, które odbędzie z 21/ 22 września bieżącego roku.Początek czuwania o godz. 19.45, zakończenie ok. pół godziny po północy.Składać się na nie będzie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia.
 5. Przypominamy również, że z 21/22 września br. odbędzie się jak co roku, Archidiecezjalna Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych do tronu naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze.Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.
 6. W związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej, które w tym roku przypada 7 października - w niedzielę, organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę,by tam uczestniczyć w obchodach uroczystości ku Jej czci. Wszystkich chętnych pragnących wybrać się razem z nami, prosimy o zapisywanie się w zakrystii, po każdej Mszy św. Koszt pielgrzymki 50 zł.
 7. W przyszłą niedzielę 23 września, obchodzić będziemy 21 rocznicę powodzi na Dolnym Śląsku i mieście Wrocławiu, z tej okazji tradycyjnie już, podejmujemy PROCESJĘ DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNĄ Z RELIKWIMI ŚW. STANISŁAWA i ŚW. DOROTY ulicami miasta Wrocławia.Tegoroczna procesja rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety /kościół garnizonowy/ o godz. 16.00,a zakończy Uroczystą Eucharystią w kościeleśw. Doroty i Stanisława, przy ul. Świdnickiej. Chcemy przez tę procesję w duchu wiary i nadziei, wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za uratowanie nas od strasznych kataklizmów oraz   prosić, by Dobry Bóg, je od nas oddalał i od nich zachował. W tym roku będziemy w szczególny sposób łączyć się w naszej modlitwie, z naszymi rodakami, których dotknęła klęska suszy.
 8. Miłosierdziu Bożemupolecamy wszystkich zmarłych, których Pan Bóg odwołał w ostatnim czasie do siebie.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…