Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 23 Niedzielę Zwykła

Ogłoszenia na 23 Niedzielę Zwykła
 1. Dzisiejszą XXIII niedzielą zwykłą, rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji wychowania. Hasło towarzyszące tej modlitwie brzmi: „W poszukiwaniu drogi”. Nawiązuje ono do mającego się odbyć w październiku br. w Rzymie  -  Synodu Biskupów poświęconego młodzieży. Niech ta idea stanie się dla nas okazją, by zanosić do Dobrego Boga przez Maryję, modlitwę za młodzież, ich rodziców, oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów, by mężnie trwali na straży ewangelicznych wartości.
  Na Mszę św. z modlitwą za chorych o godz. 13.30 jak w każdą II niedzielę miesiąca, zaprasza nas Koinonia - „Jan Chrzciciela”. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w naszej parafii, bynajmniej w tym roku - przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum lub VIII klasie szkoły podstawowej i kończy w I klasie szkoły średniej. Zapisy dzieci i młodzieży do końca września, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Więcej szczegółów dotyczących w/w sakramentów podamy w późniejszym terminie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w czwartek – wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.
  • w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w sobotę – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 4. W ramach wdzięczności Panu Bogu za dar ustanowienia naszej  świątyni - Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, jako duszpasterze podjęliśmy inicjatywę, by w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszać wiernych na nocne czuwania z Maryją. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na pierwsze z nich, które odbędzie z 21/ 22 września bieżącego roku. Początek czuwania o godz. 20.00, zakończenie ok. pół godziny po północy. O szczegółach będziemy jeszcze informować.
 5. Już dzisiaj informujemy również, że z 21/22 września br. odbędzie się jak co roku, Archidiecezjalna Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych do tronu naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze. Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.
 6. Swoją działalność rozpoczyna również schola dziecięca, do której zaproszone są wszystkie dzieci – zarówno dziewczęta jak i chłopcy. O szczegółach możemy więcej dowiedzieć się w zakrystii po każdej Mszy świętej.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 w intencji Rodziny Różańcowej a po Niej, zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej, które w tym roku przypada 7 października - w niedzielę, organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, by tam uczestniczyć w obchodach uroczystości ku Jej czci. Wszystkich chętnych pragnących wybrać się razem z nami prosimy  o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt pielgrzymki 50 zł.
 9. W ramach parafialnych rekolekcji odbywających się w dniach 14-16 września br. w parafii Miłosierdzia Bożegowe Wrocławiu na Gądowie w imieniu duszpasterzy tamtejszej parafii zapraszamy - 14.09 o godz. 19.00, na Katechezę Pani dr Wandy Półtawskiej pt. „O miłości słów kilka”, a po niej o godz. 19.30 na „Nabożeństwo Błogosławieństw”. O szczegółach możemy więcej dowiedzieć się z plakatów wywieszonych w gablocie przed kościołem.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych, których Pan Bóg odwołał w  ostatnim czasie do siebie.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…