Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejsza XXI niedziela zwykła w całym kościele w Polsce zbiega się Uroczystością N.M.P. Częstochowskiej. Z tej racji, uroczystą Mszę św. ODPUSTOWĄ o godz. 10.30 w naszym Sanktuarium będzie celebrował i Słowo Boże wygłosi – o. Paweł Subik, nasz współbrat w zakonie, pracujący obecnie w klasztorze w Brdowie / diec. Włocławska/. Wszystkich z całego serca na tę Mszę św. zapraszamy. Chcemy w tym dniu wielbić Boga, za to,  że właśnie w tym Sanktuarium uczynił szczególny dom dla Matki swojego Syna Jezusa Chrystusa.
 2. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy nasze serca przez 9 – dniową nowennę. Niech przeżywanie jej we wspólnocie, jaką tworzyliśmy, zaowocuję pogłębieniem naszej więzi z Maryją, a przez Nią z Jezusem Chrystusem  - naszym Panem i Zbawicielem.Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się to tego, byśmy  zarówno dzisiejszą uroczystość jak też nowennę, owocnie przeżyli. Zapraszam jeszcze dzisiaj, na nieszpory o godz. 17.30
 3. W najbliższy piątek tj. 31.08 br. przypada 22 rocznica konsekracji biskupiej J.E Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Zachęcamy do pamięci modlitewnej o osobie Księdza Arcybiskupa  - Seniora, w tym tak szczególnym dla Niego  dniu.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji o godz. 11.00 sprawowana będzie w naszym Sanktuarium, Msza sw. na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, którym droga jest idea Wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszę św. jak zawsze poprzedzi, modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Chorych z komunią świętą,  odwiedzimy  w domach w sobotę od godz. 9.00.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek - wsp. św. Moniki
  • we wtorek - wsp. (a w naszym paulińskim zakonie święto) - św. Augustyna, Bpa i dK
  • w środę - wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę - wsp.bł. Bronisławy, dziew.
 6. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitarnejuprzejmi informuje i zawiadamia, że 01.09 odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji, pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w rodzinie”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu  od godz. 13.00 do 18.00. Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę, które, w każdą I niedziele miesiąca przeznaczone są na renowację naszej świątyni. Bóg Wam zapłać za hojność  serca i wszelkie dobrodziejstwa.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych, których Pan Bóg odwołał w  ostatnim czasie do siebie.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….