Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą
 1. XX niedziela zwykła to jednocześnie w naszym Sanktuarium  - trzeci dzień nowenny, przygotowującej serca wiernych,na uroczystość M.B. Częstochowskiej. W ramach nowenny zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Maryjne o godz. 17.30 a po nich na Mszę św. z kazaniem przybliżającym nam głębię i wymowę Jasnogórskiego wizerunku. O godz. 10.30 Msza św. w intencjach Rodziny Różańcowej, a po Niej zmiana tajemnic
 2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nowennę o godz. 17.30 a po Niej na Mszą świętą o godz. 18.00.
 3. UROCZYSTOŚC ODPUSTOWA KU CZCI N.M.P CZĘSTOCHOWSKIEJ odbędzie się 26 sierpnia tj. w najbliższą niedzielę. UROCZYSTĄ EUCHARYSTIĘ w tym dniu o godz. 10. 30 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi, nasz współbrat – o. Paweł Subik, posługujący obecnie w naszym klasztorze w Brdowie. Z całego serca, jako duszpasterze tego miejsca, na tę uroczystość wszystkich gorąco zapraszamy.
 4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej o. Brunona Makar, który mocą decyzji Najprzewielebniejszego o. Generała Zakonu, został posłany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Nie musimy zbytnio przedstawiać o. Brunona, gdyż jak pamiętamy, odbywał pośród nas praktykę duszpasterską jako diakon. Polecamy Go Maryi i życzymy nieustannej asystencji Ducha św. w pozyskiwaniu dusz dla Chrystusa.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu podjęli trud, abstynencji od alkoholu. Niech wszystkim udzieli Bóg łaski wytrwałości, w tym pięknym postanowieniu.
 6. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – wsp. św. Bernarda, opata i dK.
  • we wtorek – wsp. św. Piusa X, pap.
  • w środę – wsp. N.M.P. Królowej
  • w piątek – święto, św. Bartłomieja, Apost.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim osobom, sprzątającym naszą świątynię w każdy piątek, po Mszy św. wieczornej i  wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób, dbającym o jej piękno.
 8. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: śp. Hannę Zalewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…