Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela św. Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela św. Rodziny
 1. Dzisiejszej niedzieli, zbiega się ze sobą kilka bardzo ważnych wydarzeń: Obchodzimy święto - Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji w dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.30 ponowią swoje przyrzeczenia małżeńskie, małżonkowie, którzy przed 50-ciu i 25-ciu laty, w tej świątyni zawarli sakrament małżeństwa. Dziękujemy i modlimy się za drogich nam jubilatów, ich dzieci i całe rodziny. Polecamy Panu Bogu wszystkie rodziny,  a szczególnie te zagrożone rozbiciem i doświadczające kryzysów.
  Ponieważ jest to ostatnia niedziela roku kalendarzowego zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające o godz. 17. 30 i Mszę św. dziękczynna o  godz. 18.00.
  I trzecie wydarzenie to PASTERKA NOWOROCZNA, którą sprawować  będziemy tradycyjnie w naszym Sanktuarium  o godz.  24.00. Poprzedzi ją Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób chcieliby spędzić sylwestrową noc i przywitać Nowy 2018 rok
 2. Jutro w poniedziałek  1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku 2018. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy świętych – niedzielny.Przypominamy,  że 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki  mamy zawsze obowiązek  uczestnictwa we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Kto z własnej winy w tym dniu opuszcza Mszę św. dopuszcza się grzechu śmiertelnego. Zadbajmy więc o to, by nie zaczynać tego nowego roku z przekleństwem grzechu.!!  W tym dniu za publiczne odśpiewanie w całości hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź..”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Od wtorku powracamy do stałego porządku Adoracji Najświętszego Sakramentu i sakramentu spowiedzi. Zapraszamy zarówno w godzinach przedpołudniowych od 09.00 do 12.00 i popołudniowych od 15.00 do 18.00.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wsp. świętych Bazylego Wielk. i Grzegorza z Nazjanzu bpów i  dK.
  • w sobotę 6 stycznia – Uroczystość  Objawienia Pańskiego, potocznie zwana świętem Trzech Króli. Msze św. tego dnia będę w/g porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcać będziemy kredę i kadzidło.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji, że pierwsza sobota miesiąca wypada w uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy św. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie oznacza to, przerwania praktyk tego nabożeństwa do Matki Bożej. Każdy bowiem w tym dniu,  może przyjąć Komunię świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i osobiście pomodlić na różańcu oraz przez 15 min. trwać na rozmyślaniu o Maryi.
 6. W przyszła niedzielę obchodzimy uroczystość Chrztu Pańskiego i jest to zarazem, pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 18.00. Składamy już dzisiaj, serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, która – jak w każdą I niedziele przeznaczona jest na renowacyjne prace w naszym kościele.
 7. Wizytę duszpasterską w naszych domach  tzw. Kolędę, rozpoczynamy 2 stycznia od godz. 16.00. Wyjątek stanowią tylko soboty, kiedy rozpoczynamy ją od godz. 14.00!
  Zwracamy się też z uprzejmą prośbą, aby na czas kolędy zamknąć gdzieś nasze kochane czworonogi i inne zwierzęta. Czasami bowiem, zdarza się, że absorbują one nas bardziej niż kapłan który przychodzi z Bożym błogosławieństwem.
  • I tak we wtorek  02.01 odwiedzimy naszych wiernych z ulicy: Strzegomskiej 5, 7, oraz ul. Bolesławieckiej nr-y 14/16 i 18/20 22/24.
  • W środę 03.01  – ul. Bolesławiecka 1,1A,2,3,4,5,6,7,8,9, 10,11,12,13 następnie Bolesławiecka 15, 15A, , ul. Stacyjna i ul. Legnicka 46;
  • w czwartek  (04.01) – ul. Złotoryjska 3,5,7,9, ul. Strzegomska 3b i 3c, oraz  i ulice: Św. Barbary, Sikorskiego, Drzewna i Kaczmarskiego ;
  • w piątek (05.01) – ul. Robotnicza 1,1a, 3,4,5,6, 8b, 20,32,34a,34b, ul. Góralska 32,38 i 40; następnie ulice Tęczowa 3, Orląt Lwowskich 20 d i numery 4-12
  • W sobotę kolędy nie będzie ze względu na uroczystość , która w tym dniu wypada
   Plan kolędy umieszczony jest w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej.
   Bardzo prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc ojcom, podczas tych wizyt, gdyż niestety nie mamy w tym roku do pomocy ministrantów.
 8. Jeszcze zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób, które chciałyby pomóc nam w rozprowadzaniu zaproszeń na kolędę. Te zaproszenia są do odebrania po każdej Mszy św. u Pana kościelnego w zakrystii. Szczególnie jeśli chodzi o ulice św. Antoniego Włodkowica i Legnicką. Z góry dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc w tym względzie.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, w szczególny sposób śp. Władysława Chrobot. Wieczny odpoczynek……