Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą
 1. XII niedziela zwykła zbiega się w tym roku z Uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Niech Patron dnia dzisiejszego uczy nas nieustannego umniejszania się, by Jezus Chrystus mógł wzrastać w sercach wszystkich, którzy noszą miano chrześcijan.
 2. W ubiegła niedzielę przeżywaliśmy prymicje o. Adama Kacały. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Ojcu Adamowi dziękujemy za dar dla naszego kościoła w postaci kompletu obrusów, które obecnie przyozdabiają ołtarze i kredensję w prezbiterium.
 3. Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.
 4. Polecamy modlitwie wszystkich wypoczywających na wakacjach i tych którzy się na nie udadzą w najbliższym czasie. Niech piękno otaczającej przyrody, pozwoli im odkryć jeszcze pełniej, prawdę o miłości Boga Stwórcy do swego stworzenia. 
 5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w naszym kościele, tylko w godzinach popołudniowych - od godz. 15.00 do godz. 18.00. W soboty i w niedziele spowiadamy 15 min. przed Mszą świętą. 
 6. W okresie wakacyjnym, zmianowym ulegną także dni otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona otwarta tylko we wtorki w godz. 16.00 do 18.00 i soboty w godz. Od 10.00 do 12.00. Kancelaria będzie nieczynna w czwartki.
 7. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – wsp. św. Ireneusza, Bpa i męcz.
  • w piątek – Urocz. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość powyższa jest też okazją do modlitwy w intencjach Ojca świętego. Wierni którzy w tym dniu będą się posługiwali w modlitwie przedmiotem poświęconym przez Ojca Świętego lub biskupa, mogą uzyskać odpust zupełny dodając wyznanie wiary. Z racji uroczystości nie będzie obowiązywała nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Ponieważ 30 czerwca br. przypada ostatnia sobota miesiąca, w związku z tym na godz. 10.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę Różańcowa. Modlitwa ta zostanie zakończona Indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę. Przeznaczona jest jak zawsze w tym dniu, na prace renowacyjne w naszej świątyni. Przypominamy, że Msza św. w intencjach wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru, sprawowana jest w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.
 10. Informujemy że w dniach od 1 do 2 lipca br. odbywać się będzie 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Serdecznie w imieniu duszpasterstwa nauczycieli we Wrocławiu – zapraszamy.
 11. W imieniu Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu informujemy, że od 01 września br. Katolicka Szkoła Podstawowa, Publiczne Gimnazjum Katolickie i Katolickie LO im N.M.P. Pośredniczki Łask, rozpocznie działalność w nowej siedzibie tj. w budynku Gimnazjum nr 4 we Wrocławiu przy ul. Paulińskiej 14, na terenie parafii św. Bonifacego. Ogłaszany jest nabór do klas: od I do VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej a także do klasy III Gimnazjum i klas: od I do III LO. Bliższe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 12. Dziękujemy osobom, które włączają się w cotygodniowe sprzątanie naszej świątyni. Niech P. Jezus wynagrodzi Wam za ten gest, swoją przemożną łaską. Odbywa się ono teraz w piątek po Mszy świętej wieczornej. Gdyby ktoś chciał się włączyć się w to sprzątanie w najbliższy piątek- serdecznie zapraszamy
 13. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie w ostatnim czasie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....