Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 10. Niedziele Zwykłą

Ogłoszenia na 10. Niedziele Zwykłą
 1. X niedziela zwykła, daje nam koleiną możliwość spotkania się przy Eucharystycznym stole, za co wyrażamy naszą wdzięczność Panu Jezusowi. Tydzień, który rozpoczynamy obfituje w bardzo wiele wydarzeń niezmiernie ważnych dla naszej parafialnej społeczności.
 2. W najbliższą środę tj. 13 czerwca br. jak już informowaliśmy, zapraszamy wszystkich na trzy doniosłe wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej świątyni.Pierwsze to - przyjęcie przez Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego Zakonu do Konfraterni Paulińskiej, Metropolity Wrocławskiego J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Do konfraterni przyjmowane są osoby mające szczególne zasługi w szerzeniu kultu M.B. Jasnogórskiej i przyjaciele zakonu. Drugim wydarzeniem jest odpust ku czci św. Antoniego - szczególnego Patrona naszej świątyni. I trzecie wydarzenie  to, XX – jubileusz pracy i posługiwania ojców paulinów w tej parafii.  Uroczysta Msza święta, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w otoczeniu Władz Zakonu, ojców Gości i Kapłanów z dekanatu - 13 czerwca o godz. 18.00
 3. W najbliższy piątek tj. 15.06 br. sześcioro młodzieży z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18.00, przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – bierzmowanie, w parafii św. Maurycego. Serdecznie zapraszamy. Młodzież i ich rodziców otaczamy naszą modlitwą, by ich świadectwo wiary było czytelne i autentyczne, w dzisiejszych nie łatwych pod tym względem, czasach
 4. W tym tygodniu w sobotę 16.06,  przypada V - rocznica ingresu i objęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez J.E Ks. Arcybiskupa JózefaKupnego, a dwa dni później, czyli 18.06  - przypada 68 rocznica święceń, Najdostojniejszego Arcypasterza Seniora - J. Em. Ks. Kard. Henryka Gulbinowicza. Niech modlitewna pamięć przed Bogiem, będzie wyrazem wdzięczności - Drogim Pasterzom, naszej Archidiecezji.
 5. W przyszła niedzielę, w naszym Sanktuarium o godz. 12.00 przeżywać będziemy UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW. PRZYMICYJNĄ.  Sprawował Ją będzie dla nas, nasz – nowo wyświęcony ojciec – paulin, a jednocześnie do niedawna jeszcze, nasz parafian – o. ADAM KACAŁA. Po Mszy św. udzieli wszystkim zebranym, uroczystego PRYMICYJNEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA. W imieniu ojca Prymicjanta serdecznie na tę Mszę św. wszystkich zapraszamy. Ojca Adama polecamy naszym modlitwom, jak również innych współbraci, którzy wspólnie  z Nim przyjęli świecenia kapłańskie 26 maja br. na Jasnej Górze.
 6. Z racji Mszy Prymicyjnej, o. Adama, Msza św. w intencji Rodziny Różańcowej będzie sprawowana za dwa tygodnie czyli 24.06 br. o godz. 10.30. Po Niej zmiana tajemnic.
 7. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek -  wsp. - św. Barnaby, Apost
  • w środę - wsp.- św. Antoniego z Padwy, kapł. i dK. Patrona naszej świątyni
  • w czwartek – wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
 8. W imieniu ojców Franciszkanów z ul. Kruczej we Wrocławiu,zapraszamy na spotkanie z siostrą Bertą Hernandez – świadkiem uprowadzenia 2 męczennikówfranciszkańskich z Pariacoto, beatyfikowanych w grudniu 2015 roku.Spotkanie to odbędzie się dn. 11 czerwca br. po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św. są książki o. Augustyna Pelanowskiego, pomocne czytelnikom w adoracji Najświętszego Sakramentu i w podejściu do sakramentu pojednania. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania. Koszt to 18 złotych.
 10. W tym tygodniu Bóg odwołał do siebie: śp. Henryka Krzyśka. Polecamy jego i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….