Paulini Wrocław

3 Niedziela Zwykła 24 stycznia OGŁOSZENIA

3 Niedziela Zwykła 24 stycznia OGŁOSZENIA

1. Papież Franciszek ustanowił w III niedzielę okresu zwykłego, którą właśnie dzisiaj obchodzimy - Niedzielą Słowa Bożego. Od dzisiaj, w całym Kościele Powszechnym, III niedziela zwykła poświęcona będzie krzewieniu bogactwa Słowa Bożego i refleksji nad Nim.

2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, dzisiejszą niedzielę przeżywamy w solidarności z Chorwacją. Dziś w polskich kościołach podczas każdej Mszy św. modlimy się za poszkodowanych oraz zbieramy datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie dla naszych cierpiących braci.

3. W ubiegły czwartek zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy za gościnne przyjęcie ojców, za życzliwość której w wielu domach doświadczyliśmy oraz za ofiary, które przy okazji kolędy zostały złożone na potrzeby parafii.

4. Kalendarz Liturgiczny:
     w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
     we wtorek – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa,
     w czwartek – wsp. św. Tomasza z Akwinu

5. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 9.00. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita wyraził zgodę na kolejną zbiórkę elektroodpadów w naszej Archidiecezji. Zbiórka zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio. Pozyskane środki z akcji zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Misio na rzecz zgromadzeń klauzurowych pracujących w naszej archidiecezji.
Wszystkie zbędne odbiorniki elektryczne (tzw. złom) prosimy dostarczać na furtę naszego klasztoru do dnia 1 lutego.

7. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami. W każdą ostatnią sobotę miesiąca na rannej Mszy św. modlimy się w intencjach naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych śp. Alinę Tamiła, śp. Tadeusza Suchaneckiego, śp. Helenę Orłowską oraz naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Drodzy Parafianie, członkowie Wspólnot i Pielgrzymi!
Pomóżcie nam zbudować nową toaletę w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.
Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że stara przykościelna toaleta, która kilkanaście lat służyła parafianom i pielgrzymom musi być w najbliższych dniach zlikwidowana. Powodem jest niemożliwość podpięcia jej pod kanalizację, która pod nią zostanie bezpowrotnie zlikwidowana.
Warto dodać, że każdy kto korzystał ze starej toalety chociaż raz, wie, że warunki sanitarne w niej były katastrofalne. Od dłuższego czasu sygnalizowaliście potrzebę modernizacji. Zwlekaliśmy z nią, czekając na ekspertyzę kanalizacji ściekowej pod nią istniejącej.
Nie wyobrażamy sobie, by zostawić Was, nawiedzających Sanktuarium naszej Matki bez możliwości dostępu do sanitariatów.
Biorąc pod uwagę te wydarzenia, podjęliśmy decyzję, że musimy jak najszybciej wybudować nową toaletę. Będzie duża, przestronna, na trzy kabiny, z ciepłą wodą w dwóch umywalkach.
Jedynym miejscem nowej toalety jest pomieszczenie starej apteki przyklasztornej. Niestety jest dramatycznie zdewastowane, od lat nie remontowane, bez prądu i daleko od źródeł wody i kanalizacji ściekowej.
Doprowadzenie kanalizacji wymaga przeprowadzania kilkudziesięciometrowego kanału przebijającego się do naszej plebanii, w której zamontujemy pompę odprowadzającą ścieki. Musimy również przeprowadzić kapitalny remont pomieszczenia, które nie ma podłogi i ma zniszczony tynk. Nie ma drzwi i okna.
Mamy już firmę, która początkiem lutego jest gotowa ruszyć z budową, która potrwa kilka tygodni. Szacowany koszt budowy przekroczy jednak 80 tys. złotych.
To dla nas suma, która przewyższa kilkukrotnie obecne możliwości finansowe. Kryzys, który również zamieszkał w naszym budżecie parafialnym sprawia, że wystarcza nam jedynie na pokrycie bieżących rachunków i potrzeb.
Toaleta jest naszym wspólnym dobrem na długie lata. Każdy korzystał lub będzie z niej korzystał w przyszłości, dlatego nikomu z Was nie trzeba podpowiadać, jak ważną i konieczną jest ta budowa.
Podejmujemy wielkie ryzyko wybudowania naszej toalety, gdyż bardzo wierzymy, że odpowiecie wielkodusznie i hojnie na naszą prośbę i wspólnie uda nam się ten projekt doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.
Pokornie zatem prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w pozyskaniu środków finansowych lub wsparcie finansowe. Można to uczynić osobiście w kancelarii, zakrystii lub na furcie klasztornej oraz wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „budowa łazienki”.
 
Konto parafialne:
36 1090 2398 0000 0001 3077 5692

mail: paulini.wroclaw@gmail.com

Zawierzamy tę inicjatywę Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszych patronów: Jasnogórskiej Matce Kościoła, świętemu Józefowi i świętemu Antoniemu.
o. Maksymilian wraz ze wspólnotą paulinów wrocławskich