Paulini Wrocław

Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia OGŁOSZENIA

Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia OGŁOSZENIA

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, rozpoczynając od jutra okres zwykły.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwości korzystania z sakramentu pojednania w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00. Dodatkowo zapraszamy na wieczorną adorację w każdy czwartek od 19.00 do 22.00.

3. Nowenna ku czci Patriarchy Zakonu Paulinów - św. Pawła I Pustelnika, zwana „Pawełkami”, codziennie o godz. 17.30. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy.

4. W najbliższy piątek 15 stycznia – uroczystość św. Pawła I Pustelnika. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 odnowimy nasze śluby zakonne. Dla naszej wspólnoty i dla całego paulińskiego zakonu jest to główna uroczystość patronalna. Polecamy się w tym dniu Waszej szczególnej pamięci modlitewnej.
W sobotę 16 stycznia - święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Nasza wspólnota paulińska, na Mszy św. o godz. 7.00 odnowi swoje przymierze z Maryją.

5. W przyszłą niedziele o godz. 10.30 Eucharystia w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i po niej spotkanie opłatkowe.

6. W przyszłą niedziele zapraszamy wszystkich na zewnętrzną Uroczystość św. Pawła Pustelnika. Na Msze święte zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, albowiem w kościołach paulińskich, św. Paweł czczony był od zawsze jako opiekun dzieci, a w Jego uroczystość błogosławiono dzieci i kobiety w stanie błogosławionym. Im też rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Po każdej Mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę w związku z przeżywaną Niedzielą Misyjną. Na potrzeby misji zebraliśmy i przekazaliśmy 1570 zł.

8.  W ramach wizyty duszpasterskiej 18 stycznia udamy się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.

Plan kolędy przedstawia się następująco:
w poniedziałek 18 stycznia – ul. Bolesławiecka, Złotoryjska, Strzegomska, św. Mikołaja i Orląt Lwowskich
we wtorek 19 stycznia – ul. Podwale, Zelwerowicza, Drzewna, Sikorskiego, Sokolnicza, Legnicka nr. 30, 28, 26, 24, 22 i Braniborska
w środę 20 stycznia – ul. Włodkowica, św. Antoniego, Robotnicza, Góralska, Jana Pawła II, Cieszyńskiego i Nowy Świat
w czwartek 21 stycznia – ul. Nabycińska, Legnicka nr. 18, 20 i Dobra

9. Dziękujemy z całego serca wszystkim dbającym o piękno naszej świątyni oraz wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom.