Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 9. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 9. Niedzielę Zwykłą
 1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj wyjątkowo od godz. 15.00 do godz. 18.00, albowiem swoją Mszę św. o godz. 13.30 ma Koinonia Jan Chrzciciel.
 2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dzisiejsza niedziela przeżywana jest również, jako Święto Dziękczynienia Opatrzności Bożej, której miłości i opieki na przestrzeni dziejów, doświadczał nasz naród. Zewnętrznym wyrazem tego dziękczynienia jest wzniesiona w Warszawie na Wilanowie,  wspólnym wysiłkiem Polaków i katolików – świątynia Opatrzności Bożej, która do  pełnego  funkcjonowanie potrzebuje jeszcze wsparcia finansowego. Dlatego też w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na ten właśnie cel.Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest z kolei na potrzeby renowacyjne naszej świątyni.
 3. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, i służbie liturgicznej. W szczególny sposób pragniemy podziękować wspólnocie Żywych Kamieni działającej przy naszej parafii, za przygotowanie ołtarza na procesję. Dziękujemy też wszystkim Paniom i Panom, że odpowiedzieli na nasz apel i reprezentowali naszą parafię niosąc chorągwie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić na trzy doniosłe wydarzeniom jakie będzie 13 czerwca br. przeżywała nasza parafia. Pierwszym będzie przyjęcie przez Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego Zakonu do Konfraterni Paulińskiej, Metropolitę Wrocławskiego J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Do konfraterni przyjmowane są osoby mające szczególne zasługi w szerzeniu kultu M.B. Jasnogórskiej i przyjaciele zakonu. Drugim wydarzeniem jest odpust ku czci św. Antoniego - szczególnego Patrona naszej świątyni. I trzecie wydarzenie  to, XX – jubileusz pracy ojców paulinów w tej parafii. Uroczysta Msza święta, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w otoczeniu Władz Zakonu, ojców Gości i Kapłanów z dekanatu - 13 czerwca o godz. 18.00.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wsp. św. Bonifacego, bpa i męcz.
  • w piątek – Urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Informujemy że z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Maryi.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Do czwartku połączone są z procesją Eucharystyczną po kościele, w ramach uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie
 7. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii do siebie w ostatnim czasie.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....