Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujmy za dar tajemnicy Boga w Trójcy jedynego, udzielającej się człowiekowi. Pamiętajmy, że zostaliśmy ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego i wezwani do jedności z Bogiem w jednym Kościele.
 2. Dziękujemy Panu Bogu za dar,  nowo wyświęconych w dniu wczorajszym, w naszym paulińskim zakonie  - kapłanów. Nie ich posługiwanie, przyczyni się do większej chwały Bożej i szerzenia się czci Maryi.
 3. Dwa tygodnie temu nasza parafia przeżywała uroczystość I Komunii świętej,  a tydzień temu, pierwszą Jej rocznicę.Dziękujemy o. Waldemarowi za trud przygotowania dziecięcych sers do tak pięknych i wzniosłych wydarzeń. Dziękujemy też rodzicom za dar ołtarza, sprzątanie kościoła, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, by te uroczystości były na chwałę Boga i ku pociesze tych, którzy przyjęli Jezusa do swoich serc.
 4. W najbliższy czwartek tj. 31 maja br.  obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, i 18.00
  Porządek jest niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz.12.00, której w naszym kościele nie będzie.
  Albowiem - na godz. 12.00  - zaproszeni jesteśmy przez księdza Proboszcza Parafii Bożego Ciała, na Uroczystą Sumę Odpustową.
  Po tej Mszy św. odpustowej, czyli gdzieś, ok. godz. 13.00 z kościoła Bożego Ciała wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.Trzeci ołtarz (na tyłach kościoła św. Doroty), wykona nasza parafia. Trasa procesji znajduje się pomiędzy kościołami Bożego Ciała i Św. Doroty..
  Prosimy naszych parafian, zwłaszcza mężczyzn o zabranie  chorągwi, sztandarów na procesję. Służba Liturgiczna wyrusza spod naszego kościoła o 12.30. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych. Bardzo prosimy rodziców dzieci komunijnych, zwłaszcza - dziewczynek,  by przyprowadzili swoje pociechy do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
  Procesja, w tym dniu jest naszym wyznaniem wiary. Za odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można we tego dnia, uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele, przez cały tydzień po Bożym Ciele, codziennie o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana Jezusa, podczas procesji z Najświętszym Sakramentem połączonej z nabożeństwem czerwcowym.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy Czcicieli Maryi Niepokalanej i wszystkich, na Mszą świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Poprzedzi ją, modlitwa różańcowa o godz. 10. 30. O godz. 9.00 z kolie, jak zwykłe – ojcowie udadzą się z wizytą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 6. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
  • w piątek – wsp. św. Justyna, męcz.
 7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinach - od 12.00 do 18.00. Jak zawsze taca w każdą I niedzielę przeznaczona jest na potrzeby renowacyjne naszej świątyni i już dzisiaj za wszelkie ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii do siebie w ostatnim czasie.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....