Paulini Wrocław

XXIV Niedziela Zwykła 13 września OGŁOSZENIA

XXIV Niedziela Zwykła 13 września OGŁOSZENIA

Na Mszę świętą z modlitwą za chorych o godz. 13.30 jak w każdą II niedzielę miesiąca, zaprasza nas Koinonia - „Jan Chrzciciel”.

Za tydzień w III niedzielę miesiąca Msza święta o godz. 10.30 w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po niej zmiana tajemnic i spotkanie organizacyjne w salce.

Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią Świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

Kalendarz Liturgiczny:
w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
we wtorek – wsp. Matki Bożej Bolesnej
w środę – wsp. św. Korneliusza i Cypriana
w piątek – święto św. Stanisława Kostki

W przyszłą niedzielę 20 września parafialna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Będzie to miało miejsce podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Prosimy wiernych, by na tą Mszę Świętą ustąpili miejsca dla dzieci, rodziców i gości przeżywających radość Komunii Świętej naszych dzieci.

Również w przyszłą będzie miała miejsce praktykowana od wielu już lat procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława Bpa i męczennika i św. Doroty. To wyraz wdzięczności Bogu za uratowanie Wrocławia w czasie powodzi i prośby o oddalenie wszelkich klęsk żywiołowych od naszego miasta. Rozpoczęcie procesji o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety /kościół Garnizonowy/. Zakończenie Mszą św. w kościele św. Doroty. Serdecznie zapraszamy wszystkich którym leży na sercu intencja dziękczynienia i prośby za Wrocław.

Już dziś informujemy, że różaniec z indywidualnym błogosławieństwem Jezusa w Najświętszym Sakramencie odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca, ale o zmienionej godzinie, czyli o 9.00.

Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jana Lipę, którego Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....