Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego
 1. Dzisiaj w uroczystość Zasłania Ducha świętego dziękujemy Jezusowi. że wierny swoim obietnicom posyła nam Ducha Pocieszyciela.Dziękujemy Bogu za dary, Ducha św.   za nasz sakrament bierzmowania. W dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie, względnie odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 2. Drugim ważnym wydarzeniem dnia dzisiejszego jest przeżywana w naszej parafii Rocznica - I Komunii świętej. Uroczysta Msza św. z udziałem dzieci i ich rodziców o godz. 10.30.
 3. Dziś kończy się okres wielkanocny i możliwość spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się tzw. okres zwykły Roku Kościelnego
 4. Na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 5. Pragniemy poinformować, że mocą decyzji Najprzewiewniejszego Ojca Generała Zakonu Paulinów – o. Augustyn Pelanowski, z dniem 23 maja br. zostaje przeniesiony do posługi duszpasterskiej, w naszym paulińskim klasztorze w Łęczeszycach. Z całego serca dziękujemy Mu, za Jego posługę wśród nas i kształtowanie naszych serc w oparciu o Boże Słowo, którego uczył nas kochać.
 6. Kalendarz liturgiczne:
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła na Jej święto w drugi dzień Zielonych świąt. W naszym Sanktuarium możemy uzyskać łaskę odpustu  Uroczystą Mszę św. ku czci Maryi Matki Kościoła sprawowana będzie  o godz. 18.00. Podczas tej Eucharystii pragniemy Panu Bogu przez Maryję zawierzyć wszystkie kobiety-matki, szczególnie te w stanie błogosławionym. Zapraszamy też na tę Mszę wszystkich mężczyzn, by mogli modlić się za swoje żony i matki ich dzieci. Po Mszy św. szczególne błogosławieństwo i zawierzenie Maryi wszystkich matek.
  • w czwartek – obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w szczególny sposób pamiętajmy i módlmy się za  wszystkich kapłanów.
  • w sobotę – wsp. św. Filipa Nereusza, kpł.
 7. W najbliższą sobotę tj. 26 maja o godz. 10.00 na Jasnej Górze przyjmą święcenia kapłańskie nasi paulińscy współbracia. Wśród nich będzie br. dk. Adam Kacała, nasz były parafianin i br. dk. Bruno Makar, odbywający ostatnio w naszej parafii praktykę duszpasterską. Ogarniamy ich naszą szczególną modlitwą, prosząc, aby byli wierni Chrystusowi i kapłaństwu do końca swojego życia. W związku z tym wydarzeniem organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zostało dosłownie jeszcze wolnych kilka miejsc. Gdyby kogoś natchnąłby Duch święty, aby się na nią wybrać prosimy o zapisanie się w zakrystii po Mszy świętej. Koszt to 50 zł. Informujemy, że wyjazd autokaru miałby miejsce spod kina Nowe Horyzonty o godz. 5.30 rano.
 8. Z racji , że 26 maja to ostatnia sobota miesiąca,pozostających we Wrocławiu, zapraszamy o godz. 10.30 na modlitwę różańcową zakończoną błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Informujemy, że o godz. 12.00, będzie wyjątkowo,  sprawowana Msza sw. w intencji „Amazonek” .
 9. Pragniemy poinformować, że dnia 26 maja br. odbędzie się coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wsparcia pracy na misjach. Tak więc będziemy mogli pozbyć się wszelkiego niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego który często zaśmieca nas dom i otoczenie. Korzystając z życzliwości parafii Chrystusa Króla, takowy sprzęt, będzie można dostarczyć tego dnia tj. w najbliższą sobotę  między  godz. 8.00 a 12.00 na plac znajdujący się z tyłu  kościoła,  przy ul Inowrocławskiej od strony Urzędu Skarbowego. Pamiętajmy że zbiórka trwa do godz. 12.00. Pod chórem są ulotki z których możemy dowiedzieć się szczegółów.
 10. Zespół Szkół salezjańskich DON  BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: publicznego Technikum Salezjańskiego kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników i elektroników, oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły BranżowejI stopnia kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Jednocześnie trwa rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego. Bliższe informacje na plakatach w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej: www.salez-wroc.pl
 11. Po Mszy św. wolontariusze z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta będą rozdawać ulotki zprośbą o wsparcie dla schronisk dla osób bezdomnych. Za wszelką pomoc w ich imieniu składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać
 12. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii w minionym tygodniu: śp. Jana Żurka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....