Paulini Wrocław

XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia OGŁOSZENIA

XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia OGŁOSZENIA

Przed nami ostatnie dni nowenny przygotowującej nasze serca przed uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej. W ramach tej nowenny zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Maryjne o godz. 17.30, a po nich na Mszę św. z kazaniem Maryjnym.
Od jutra w tajemnicę obecności Maryi w naszym życiu wprowadzać nas będzie o. Mariusz Tabulski, rektor naszego paulińskiego seminarium.
 
W środę uroczystość odpustowa Matki Bożej Jasnogórskiej, która w naszym Sanktuarium czczona jest jako Jasnogórska Matka Kościoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Z całego serca na te uroczystość zapraszamy wszystkich wiernych, którym drogie jest serce naszej Matki.
 
Serdecznie witamy w naszej parafialnej i zakonnej wspólnocie o. Tadeusza Słoniaka i br. diakona Piotra Pasierskiego, którzy zostali oddelegowani do naszej wrocławskiej placówki do posługi duszpasterskiej. Otaczamy ich naszą modlitwą i życzymy im nieustannej asystencji Ducha Świętego i opieki Jasnogórskiej Matki Kościoła.
 
Zbliża się termin Pierwszej Komunii Świętej. Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 września o godzinie 12.00.
Pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi, bezpośrednio przygotowujące do Komunii Świętej odbędzie się w kościele we wtorek 1 września o godz. 19.00. Prosimy o pomoc w powiadomieniu wszystkich zainteresowanych rodziców.
 
Kalendarz Liturgiczny:
w poniedziałek – święto św. Bartłomieja Apostoła
w środę – uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej
w czwartek – wspomnienie św. Moniki
w piątek – wspomnienie św. Augustyna, doktora Kościoła
w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
        
Dziękujemy wszystkim dbającym o piękno naszej świątyni oraz wszystkim naszym Dobrodziejom. Niech Jasnogórska Matka Kościoła przed obliczem Boga uprasza Wam wszelkie dary na każdy dzień życia.