Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie
 1. Przeżywając niedzielę WNIEBOWSTĄPIENIA  Pańskiego, wraz z uczniami Chrystusa wpatrujemy  się w niebo – sens i cel naszego chrześcijańskiego życia.       Drugim powodem do radowania się dzisiejszego dnia jest fakt,  Uroczystości Pierwszokomunijnej w naszej parafii. Podczas Eucharystii, która wyjątkowo dzisiaj będzie sprawowana o godz. 10.00. 26 (dwadzieścioro sześcioro) dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Modlimy się za nie, by wytrwały w miłości Jezusa do końca swego życia. Polecamy też rodziców i najbliższych, aby swoim przykładem życia budowali tę miłość w sercach dzieci każdego dnia.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, połączonychod 11 maja z nowenną do Ducha świętego . Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach  „Białego Tygodnia”  Maryja Matka Jezusa Chrystusa i Oblubienica Ducha świętego, czeka na nas tutaj codziennie o godz.17.30
 3. Za tydzień, w niedzielę 20 maja  – przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I Komunii świętej.Uroczysta Msza święta – rocznicowa, o godz. 10.30.
 4. Bezpośrednio do tej  Uroczystości Zesłania Ducha świętego chcemy przygotować serca, w naszym Sanktuarium, poprzez  SOBOTNIE CZUWANIE, w wigilię uroczystości,  świętego -  tj. 19 maja br. na które to czuwanie, wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Rozpocznie się ono konferencją o godz. 20.00.  Następnie będzie możliwość modlitwy i Adoracji  Najświętszego Sakramentu, oraz uroczysta Eucharystia  o godz. 23.00. Dokładny program ukaże się w gablocie i na stronie internetowej w najbliższym czasie.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – święto św. Macieja Apost.
  • w środę – święto św. Andrzeja Boboli, kpł. i męcz. – Patrona Polski
 6. Jak już informowaliśmy dn.26 maja br. organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Związana jest ona z uroczystością przyjęcia święceń kapłańskich przez sześciu naszych paulińskich współbraci diakonów. Wśród nich są bliscy  naszemu sercu bracia: Adam Kacała nasz  był  parafianin  i br. Bruno Makar odbywającego aktualnie swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.
 7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 przy ul. Poznańskiej 26 zaprasza na DZIEŃ OTWARTY w najbliższy poniedziałek tj. 14 maja w godzinach od 16.30 do 18.00.
 8. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii w minionym tygodniu: za śp. Arkadiusza Lewandowskiego i śp. Mariana Kwieciaka . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....